Hoşgeldiniz  

SÖZ DÜELLOSUNDAN BIKTIK…

Halit BEYTÜT | 24 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Vatandaş ekonomik açıdan perişanlık yaşarken, işsizlik yüzünden gençlerimiz kahve köşelerinde pineklerken, işçimiz, memurumuz, emeklimiz, çiftçimiz, zam furyaları altında çaresizlik yaşanırken hiç bir şey yokmuş gibi ve de ülkede hiç sorunlar yokmuş gibi siyasetçiler sadece birbirleriyle söz düellosundan başka çare arama gereksinimini duymama gibi bir vurdumduymazlığın içine girmeleri milleti bıktırmaya başlamış bulunmaktadır.

Mevcut iktidar muhalefete, muhalefet mevcut iktidara sadece söz yetiştirmekle ülke vatandaşına ayıracak zaman bulamama inatlarını sürdürmeleri bu aziz milleti canından bile bezdirir hale getirilmiştir.

Çözüm adına zamanlarını ayırmak yerine sadece birbirlerini suçlayıcı bir tutum sergileyen siyasetçiler benim ülkemin siyasetçilerine yakışmıyor da hala aynı nakaratı inatla sürdürmeleri vatandaşın bunalımlara sürüklenesinden başka bir ise yaramadığı apaçık gözlenmektedir.

Vatandaşın oylarıyla bu gün oturdukları makamlarda onları unutup durumlarını görmezlikten gelenler oturdukları makamı hak etmiyorlar.

Neden niçin bu kadar vurdumduymazlık içinde olurlar bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki o da vatandaş bunca vefasızlığı asla hak etmediğidir.

Yıllarca vatandaşın oylarını alabilmek için seçim dönemlerinde olmadık vaatlerle vatandasın oylarını alıp meclisin yolunu tutanların milleti unutmaları vefasızlık değildi nedir?

Bu aziz millete iyi gün yüzü gösterme adına hiçbir icraatta bulunmayanların millete karşı ahde vefa borçlu olduklarını neden unuturlar anlamak mümkün değil.

Vatanını, milletini seven ve her dönemde ülkesi için her turlu sıkıntıya ve yoksulluğa göğüs geren bu aziz millete bunca sıkıntıyı reva görmek haksızlığın dik alası değilimdir?

Yazıktır günahtır bunca sıkıntıları milletin sırtına yükleyenlerin hiç mi vicdanları sızlamaz?

Meclis çatısı altında sadece birbirlerini suçlayıp duran siyasetçiler hala kimin yada kimlerin sayesinde o koltuklarda oturduklarını neden unutma talihsizliğinde bulunuyorlar?

Bu kadar taşınamayacak kadar yükü vatandaşın sırtına yükleyip hala vatandaşı oyalama taktikleriyle kandıranların elbette ki millet nezdinde itibarları artık tükendiğini görmemezlikten gelenler bilsinler ki yeri ve zamanı gelince sadece ektiklerini biçeceklerini unutmuşa benziyorlar da yine de bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Gün gelecek devran dönecek ve vatandaşında konuşma zamanı gelecek ve hak ettikleri yanıtı vereceklerdir. Bundan kimsenin kuskusu ve endişesi olmasın…

34 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.