Hoşgeldiniz  

SP’Lİ YILDIZ “GAYRİMENKUL SATIŞLARINA KARŞIYIZ”

admin | 17 Ağustos 2022 | Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

SP’Lİ YILDIZ “GAYRİMENKUL SATIŞLARINA KARŞIYIZ”

Saadet Partisi, Batman Belediyesi tarafından 11 parselin satışa çıkarılmasını eleştirdi.

HDP tarafından gündeme getirdiği parsel satışlarına tepki gösteren Saadet Partisi Batman İl Mustafa Yıldız  “Batman Belediyesi 11 parseli satışa çıkarmıştır. Bunların bazıları belediye hizmet alanları olarak belirlenmiştir. Bizce bir kente yapılacak en büyük ihanetlerden biri belediye hizmet alanlarının sosyal donatı alanların satışa çıkarılmasıdır. Belediyenin temel görevi kamu hizmetidir, halka hizmettir. Belediye hizmet alanları satılsın diye 18 kapsamında vatandaştan kesilmiyor.

Vatandaşa hizmet verebilsin diye vatandaşın arsasından kesiliyor. Batman’daki tüm kurumların ihtiyaçları Batman Belediyesinin bütçesinden karşılanarak ve belediye ihalelerinin çoğunu pazarlık usulü ile rekabet koşulları oluşturulmadan birilerine rant alanları yaratarak belediyeyi borç batağına sürüklemeleri yetmiyormuş gibi belediye hizmet alanlarını da satarak giderayak elde ne varsa hepsini götürmeye çalışmaları utanç duyulacak bir durumdur.

Bir başka önemli husus, Batman Belediyesi son günlerde mevcut Batman Su Havzasını koruma altına alma, çevresel kirliliği azaltacak önlemleri artırma yönünde adım atması gerekirken Batman ve Garzan Barajından su getireceğiz haberleri yapılmaya başlamıştır. Bu ihtiyaç nereden kaynaklanmaktadır. İyi biliyoruz ki Batman, çıkarılması ucuz ve kaynağı bol olan ve tükenmeyen bir su havzasına sahiptir. Er veya geç yaptıklarının hesabını bu halka vereceklerini bilmelerini isteriz” dedi.

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.