Hoşgeldiniz  

SPORDA VEYSEL KARANİ SPOR LİSESİ AĞIRLIĞI

admin | 07 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da son 2 yılda birçok branşta aldığı başarılarla adından söz ettiren, Veysel Karani İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulu, başarılarıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

Kısa bir süre önce 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle gerçekleştirilen Şehit Öğretmen Şenay Şenay Aybüke Yalçın oryantiring müsabakalarında Veysel Karani İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulu 3 takım ile katılım sağladı. Gençler bireysel müsabakalarda okul öğrencilerinden Enes Çakar Batman ikincisi, Yakup Kaya Batman üçüncüsü oldu. Gençler Oryantiring takım müsabakalarında ise Batman birinciliğini Veysel Karani İmam Hatip Lisesi göğüsledi. Yıldızlar oryantiring kategorisinde de bireysel 1. ve 2’lik Veysel Karani İmam Hatip Lisesinin oldu. Takım takım olarak da 1 ve 2 yine Veysel Karani’nin oldu. Küçükler Oryantiring müsabakasında da aynı başarıları sürdüren okul öğrencileri hem bireysel hem takım olarak Batman birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü aldılar.

BOCCE İLK ÜÇ VEYSEL KARANİ’NİN

Aynı gün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Bocce müsabakalarında Batman birinciliği Batman ikinciliği ve Batman üçüncülüğü yine Veysel Karani İmam Hatip spor proje okulunun oldu. Mardin ilinde bugün yapılan atletizm yarışlarına takım olarak katılım sağlayan Veysel Karani İmam Hatip ortaokulu öğrencileri bölge üçüncüsü olup Diyarbakır 2. Etap bölge müsabakalarına katılmaya hak kazandılar. Alınan başarıların tesadüf olmadığını ve büyük emekler sonucu olduğunu belirten Veysel Karani İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulu Müdürü Mehmet Siraç Dadak, hedeflerinin Türkiye derecelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası arenada Batman’ı temsil etmek olduğunu söyledi.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.