Hoşgeldiniz  

SPORUMUZUN ACI TABLOSU

Halit BEYTÜT | 20 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Batman birçok spor branşında arada bir saman alevi gibi parlayıp sevindirici sonuçlar alsa da özellikle futbolda hüsranı yaşamaktan kendini bir türlü kurtaramadı. İlimizi profesyonel ligde ve amatör ligde temsil eden iki güzide kulübümüz bulunmaktadır.

Ne yazık ki bu iki temsilcimiz de bulundukları kategoride istenilin sonuçları alamıyor.

Bunun nedeni isi her iki takımımıza da sahiplenenin olmaması ve gereken ilginin gösterilmemesinden kaynaklanmaktadır. Petrol sporumuzun üçüncü ligde yıllardır mücadele etmesi ve ne yazıktır ki gereken başarı gösterememesi hem spor kamuoyunu hem de ilimiz insanına bıkkınlık geldiği için gereken ilgiyi göstermekten kaçınmaktadır.

Dünkü yerel basınımızın haberlerinde de yine bu eki takımımız için bazı açıklamalar yapıldı. Belediyespor kapanabileceği haberleri yıllar önce Batman büyük sevinç yaşatıp ikinci lige çıkma başarısın gösteren bu güzde takımızın kapacak olması söylentisi bile bizleri derinden üzmüştür.

Spor dallarında belediyemizin gereken hassasiyeti göstermesi son derece önem arz etmektedir. Petrolspora gelince bu güzide takımımız da her yıl satılacak mı satılmayacak mı endişeleriyle muhatap olmaktadır.

Her sezon öncesi iddialı açıklamalarla ikinci lige çıkacaklarını ifade edenlerin sezon içinde tamımın gösterdiği inanılmaz derecede kötü performansı hem taraftarları hem de yöneticilere olan güvenirliliği açısından büyük hayal kırıklığının oluşmasına neden olmaktadır.

Her yıl ilimizi profesyonel ligde temsil eden ekibimizin böylesine saçma sapan kadrolarla sezonlara başlaması ve alınan kötü sonuçlar yüzünden spor heyecanının ilimizde yitirilmesine neden olmuştur.

Batman artık 600 bine ulaşan ve her geçen gün büyüyüp gelişen bir ildir bu nedenle ilimizin de artık sporla anılması gerekmektedir. İlimizde yaşayan ve spor gönül veren binlerce insanımız da başarıya susamış ve özlemini çektiği başarıyı görmek istemektedir. Bu nedenle ben Belediyespor ve Petrolspor takımlarımızın kollanıp korunmasında son derece büyük yarar olacaktır. Bu yüzden gerek belediye eş başkanlarını v gerekse de Petrolspor kulübü yöneticilerinin artık özlemle beklenen başarının oluşması için ciddi bir şekilde takımlarına gereken önemi vermeleri zorunluluk kazanmıştır.

Belediye eş başkanlarında spor kamuoyu adına ricada bulunmaktayız ve Belediye sporun yaşamasa ve yaşatılması adına üzerlerine düşen sorumluluğu yapmaları bekliyoruz.

Unutulmasın ki spor artık dünyanında gündeminde en önemli gündemi oluşturmaktadır. Bu nedenle sakın ola sporumuza el atmayın ve bu iki takımımız gereken katkıyı sunma adına gereken fedakârlıkların yapılması gerektiğin bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Batmanın iki kulübüne lakayt kalınsa ve yetkililer bu konuya duyarsız kalınırsa yıllarca dillerden düşmeyecek bir spor düşmanlığını gerçekleştirenler olarak anılacaktır.

Dileğimiz yetkiler bu konuya gereken hassasiyet gösterip batmanı sporsuz bırakmama adına üzerlerine düşeni yapacaklarına olan inancımız sonsuzdur.

328 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.