Hoşgeldiniz  

STK’LARDAN REKTÖR DURMUŞ’A ZİYARET

admin | 13 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Tüm Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Necati Oruç, Türk-Afganistan Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Bakır ile birlikte Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Durmuş, üniversite çalışmaları hakkında konuklarını bilgilendirdi.

Üniversitenin kentin bilim dünyasına açılan penceresi olduğunu belirten Rektör Durmuş “Üniversitemiz birçok alanda günden güne gelişiyor. Üniversitemiz dünyanın 20 ülkesini aşkın ülkeden yabancı öğrencisi bulunmaktadır. Sadece 200 kontenjanı olan bir bölüme 14 bin öğrenci başvurdu. Hamdolsun artık Türkiye’nin 7 bölgesinin yanı sıra uluslararası öğrencilerin tercih ettiği bir üniversite konumuna geldik” dedi.

Üniversitelerin gelişiminde STK’ların öneminin de olduğunu vurgulayan Rektör Durmuş “STK’lar gerçekten kentlerin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Üniversitemizin gelişiminde de kentteki STK’larımızın payı da çok fazla” ifadelerini kullandı.

Daha önce Batman’a geldiğini belirten Tüm Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Oruç ise üniversitenin kısa sürede çok yol katederek geliştiğini söyledi.

Oruç ile Türk-Afganistan Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bakır üniversiteye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.