Hoşgeldiniz  

SU KUYULARINA FREKANS CONVERTER

admin | 22 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi kente su sağlayan merkez istasyonda elektrik kesintilerinden dolayı meydana gelen su kesintilerini önlemek amacıyla 2 milyon liraya Frekans Converter alarak montajına başladı.

Batman kent merkezindeki halkın içme suyunu karşılayan Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, su tevzi istasyonunda yaptığı çalışma ile elektrik arızalarından kaynaklı su kesintilerini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Su kesintilerinin önüne geçmek amacıyla; arıza riskinin ortadan kaldırılması, motor yanmaları ve arızalarının önüne geçilmesi ile kente kesintisiz içme suyu karşılanması amacıyla İsviçre’den satın alınan 9 Frekans Converter sistemi hizmete giriyor.

2 milyon liraya mal olan Frekans Converter Sisteminin Batman halkına hayırlı olması temennisinde bulunan Eş Başkanlar Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz “Eski sistemin yenilendiği ve elektrikten doğan aksaklıkların minimal seviyeye getirileceği sistemimiz kurulum aşamasındadır. Batman’a günlük ortalama 180 bin ile 220 bin metreküp su veriliyor. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni sistemin montajı tamamlandıktan sonra Batman halkına kesintisiz su sağlanacaktır. İsviçre’den satın aldığımız Frekans Converter sisteminin montajı ve demontajı uzman ekiplerce gerçekleştirilmektedir. Sistem sayesinde motorlarımızda arızalanma riski de ortadan kaldırılmış olacaktır” dediler.

150 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.