Hoşgeldiniz  

“SU SAYAÇLARIMIZI DONMAKTAN KORUYALIM”

admin | 11 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü son günlerde Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü yetkilileri su sayaçlarının dondan etkilenmemesi için  don tehlikesine karşı  uyarılarda bulundu.

Batman Belediyesi, soğuk havaların su sayaçlarının donmasına neden olabileceği konusunda vatandaşları uyardı. Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, don düşmesine neden olan soğuk havaların su sayaçlarının donmasına ve arızalanmasına neden olabileceğini bu nedenle vatandaşların dışarıda bulunan sayaçlarını dondan korumaları gerektiğini hatırlattı.

SAYAÇLARA SICAK SU DÖKMEYİN

Batman Belediyesi BASKİ yetkilileri yaptıkları uyarıda donan su sayaçlarına sıcak su ve ateşle müdahale edilmemesi gerektiği hatırlatarak su sayaçlarının bulunduğu yerin hava cereyanına karşı korunması için açık bölümlerin kapatılması, kırık camların onarılması, sayaçların ve açıkta kalan su borularının izocam, cam yünü, bez yünü, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanması, sayaç yerinin temiz, aydınlık ve rüzgâr almayacak şekilde düzenlenmesi önerdi. Donma ve patlama sonucu sayaçtan su akması durumunda vananın kapatılması istendi.

228 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.