Hoşgeldiniz  

SU SAYAÇLARINDA YENİ DÖNEME ADIM ADIM

admin | 03 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SU SAYAÇLARINDA YENİ DÖNEME ADIM ADIM

Batman Belediyesi, önümüzdeki günlerde mekanik sayaç okuma sisteminden dijital sayaç okuma sistemine geçmek için köklü değişikliğe gitmeyi hedefliyor.

Batman’ın genel su tüketiminde kayıp ve kaçak su kullanımıyla mücadelede önemli adımlar atan Batman Belediyesi, önümüzdeki günlerde mekanik sayaç okuma sisteminden dijital sayaç okuma sistemine geçmek için köklü değişikliğe gitmeyi hedefliyor. Yüksek tüketime sahip 50 abone üzerinde yapılan dijital saat testlerini sürdüren Batman Belediyesi, 7 gün 24 saat online olarak su tüketimini takip etmeyi sürdürüyor. Test işlemlerinin tamamlanmasının ardından planlı bir şekilde dijital su saatlerine geçişler başlayacak.

Batman Belediyesi, bir yandan kent genelinde su sayacı okuma personeli ile denetimlerini sürdürürken diğer taraftan da bozuk olan sayaçları tespit ederek vatandaşları bilgilendiriyor. Batman kent merkezindeki 45 mahallede her ay 128 bin aboneye ait su sayaçları okunuyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Batman’da yeni yapılaşmada hanelerin tespiti ve kaçak su tespiti de yine Belediye ekiplerince gerçekleştiriliyor.

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.