Hoşgeldiniz  

SÜRÜCÜ KURSLARI KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ İLE EĞİTİME DEVAM EDİYOR

admin | 11 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Türkiye’de koronavirüs vakalarının görülmeye başlandığı mart ayında okullarla birlikte kapatılan sürücü kursları, 1 Haziran’dan itibaren eğitimlerine tekrar başladı.

Bütün hazırlıklarını tamamlayan sürücü kursları, Koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında eğitimlerine devam ediyor.

Koronavirüs nedeniyle yaklaşık 3 ay eğitime ara vermek zorunda kaldıklarını söyleyen Beycan Sürücü Kursu yöneticilerinden Zeydan Beycan, eğitim sürecinin eskisinden daha farklı olduğunu, dersliklerde ve eğitim araçlarında sosyal mesafenin korunmasına önem verildiğini kaydetti. Beycan:  “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 12 Mart tarihinde Özel Eğitim Kurumları da Devlet okulları ile birlikte kapatıldı. O tarihten 1 Haziran’a kadar sürücü kursları olarak kursiyer kayıt alamıyorduk ve dönem kayıtlarını yapamıyorduk. 1 Hazirandan itibaren kayıt almaya başladık. Kurs olarak Koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında eğitimlerimiz devam ediyor. Hem bizler hem de kursiyerler memnunuz” dedi.

Herkesin Koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında kurallara uymaya davet ettiklerini söyleyen Beycan, salgının bir an önce bitmesi dileğinde bulundu.

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.