Hoşgeldiniz  

TAEKWONDO ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

admin | 22 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Taekwondo İl Temsilciliğinin faaliyet programında yer alan Taekwondo Bölge Şampiyonası 263 sporcunun katılımıyla sona erdi.

Taekwondo şampiyonasına Batman’ın yanı sıra, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Van ve Iğdır illerinin sporcuları katılım sağladı.

BATMANLI SPORCULAR 34 MADALYA KAZANDI

20-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Beşiri Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün Spor salonunda yapılan Taekwondo şampiyonasında Batman kulüplerinin sporcuları minik ve yıldızlar kategorilerinde 34 madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. Batmanlı sporcular minikler kategorisinde 3 altın, 5 gümüş, 9 bronz, yıldızlar kategorisinde ise 3 altın, 5 gümüş ve 9 bronz madalya kazanarak turnuvaya damgasını vurdu.  Şampiyonaya minikler ve yıldızlar kategorilerinde Batman’dan toplam 61 sporcu katılım sağladı.

TURNUVALARIMIZ FESTİVAL GİBİ YAPILIYOR

Batman’da düzenledikleri bütün organizasyonlarının bir yarışmadan çok, festival havasında geçtiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, kentin sportif faaliyetlerle olumlu bir şekilde gündeme gelmeye devam edeceğini söyledi. İl Müdürü Özperk “6 ilden minikler ve yıldızlar kategorilerinde 263 taekwondo sporcusunu 2 gün boyunca ilimizde misafir ettik.  Batman’dan katılım sağlayan 61 sporcumuzdan 34’ü madalya alarak bizleri son derece mutlu etti. Katılım sağlayan, emek veren ve turnuvada derece yapan bütün sporcuları tebrik ederim. Batman olarak bütün branşlarda ev sahibi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BEŞİRİ PROTOKOLÜ ÖDÜLLERİ VERDİ

Beşiri Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğünün spor salonunda yapılan ve 2 gün süren taekwondo şampiyonasına ilgi gösteren İlçe Kaymakamı Mahmut Şener, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Arıkan, İlçe Emniyet Amiri Bilal Çil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Akın ve Beşiri Gençlik ve Spor ilçe Müdür vekili Celal Altun dereceye giren sporcuların ödüllerini verdi.

34 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.