Hoşgeldiniz  

TANRISEVEN’DEN ‘BATMAN LİSESİ’ TEŞEKKÜRÜ

admin | 04 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’ın en köklü okullarından Batman Lisesi’nin yeniden ismine kavuşacağının açıklanması Batman Lisesi mezunlarını sevince boğdu.

Liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülme sürecinde Batman Lisesinin ismi Turgut Özal Anadolu Lisesi olarak değiştirilmişti. Batman Lisesi mezunları okullarına eski ismin verilmesini talep etmiş, Batman Lisesi Mezunu Giresun Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, Batman Valiliğine bir dilekçe vererek, “Eski Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’a Batmanlıların saygısı büyük. Turgut Özal isminin yeni açılacak bir okula verilmesini ve Batman Lisesi isminin yeniden mevcut okula verilmesini istiyoruz” demişti. Geçen hafta toplanan Batman Lisesi mezunları da konuyu tekrar gündeme getirmişti.

BAKAN SELÇUK NOKTAYI KOYDU

Hafta sonunda Batman’a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Batmanlıların talebi doğrultusunda okula yeniden Batman Lisesi adının verileceğini söyledi. Bu haber Binlerce Batman Lisesi mezununu bir hayli sevindirdi. Batman Lisesi Mezunlarından Giresun Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, kent belleğinin ayrılmaz bir parçası olan Batman Lisesi isminin yeniden canlandırılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

“KENT KÜLTÜRÜNÜN SİMGESİ”

Tanrıseven şöyle konuştu: “Batman Lisesi, kent kültürünün simgelerinden biridir. İsminin yeniden ihya edilmesinden Batman Lisesi mezunları olarak büyük bir mutluluk duyduk. Desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Batman Valisi Hulusi Şahin, Milletvekili Ziver Özdemir ve konuyu sürekli takip eden Batman Lisesi sevdalılarına teşekkür ederiz.”

270 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.