Hoşgeldiniz  

‘TARİHE DERİN DALIŞ’ PROJE BAŞLIYOR

admin | 03 Şubat 2021 | Kategorilendirilmemiş A- A+

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün geliştirip yürüttüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Batman Belediyesi’nin ortağı olduğu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen “Altın Yüreklerle Tarihe Derin Dalış” Projesi başlıyor.

Batman genelinde, dezavantajlı durumda, izole bir yaşam süren gençlerin, su ve doğa terapisi yolu ile kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak etkinliklerle buluşturulmaları hedefleniyor. Proje hakkında bilgi veren Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk “Dezavantajlı gençlerimiz ilgi duydukları bir meslek olan Can Kurtaran ve Dalgıç olabilecekler. Proje kapsamında tecrübeli eğitmenler nezaretinde eğitimler verilerek uzmanlaşmaları sağlanacaktır. Özellikle kırsal bölgede yaşayan köy çocuklarının sahip oldukları eşitsizliği ortadan kaldırmanın sağlanması ve onların fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sosyal yönden gelişimlerine katkıda bulunulması hedefliyoruz. Yine gençlerimizin sağlıklı düşünebilen, sorgulayabilen, öz güveni yüksek, ahlaki değerlere sahip, girişimci, ekonomiye katkı sunabilecek ve hayata değer katacaklar. Böylece kendisini değerli görecek bireyler olarak sosyal yaşama adaptasyonlarının sağlanması hedefleniyor” diye konuştu.

“GÖNÜLLÜLÜK ESASINA ÖNEM V ERİYORUZ”

Öte yandan Proje Koordinatörü Veysi Turan ise “Şu aşamada projenin hedef kitlesini oluşturan bireylerin tespit edilmesine başlandı. Bu kapsamda ilimizin tüm dinamikleriyle iletişim haline geçip, projenin en iyi şekilde amacına ulaşması için çalışacağız. Sosyal içermeli bu projemizde gönüllülük anlayışına çok önem veriyoruz. Gönüllüğe önem veren tüm insanları projemize gönülden destek vermeye davet ediyorum” dedi.

124 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.