Hoşgeldiniz  

“TARİHE GEÇMİŞ EN UZUN İHANET GECESİ”

admin | 15 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, FETÖ terör örgütünün kanlı 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
Rektör Durmuş, 15 Temmuz darbe girişiminin tarihe ‘en uzun ihanet gecesi’ olarak kayıtlara geçtiğini söyledi.
O karanlık gecenin ilk günkü gibi hafızalarda yer aldığını belirten Rektör Durmuş, “Mazlumların güvenli sığınağı olan bu cennet ülkemiz ne yazık ki yüzyıllardır küresel güçlerin hedefi halindedir. Türlü türlü terör örgütleri ile üzerimize geldiler, geliyorlar gelmeye de devam edecekler. 30 yılı aşkın süredir terör örgütü PKK ile bu bölgede insanımıza kan kusturdular, binlerce masum insanımızı bebek, çocuk, genç, yaşlı, hamile demeden katlettiler. 15 Temmuz gecesi de milleti koruması gereken namlular aziz milletimize çevrildi. Gözü dönmüş teröristler hedef gözetmeksizin o karanlık gecede 251 vatan evladını gözlerini kırpmadan şehit ettiler, binlercesini yaraladı. Tarih boyunca esareti kabul etmeyen bu millet, o karanlık gece sırtından vurulmuştu. Ama o hainler, bu necip milletin Çanakkale’de nasıl ki yedi düvele geçit vermediyse 15 Temmuz gecesi de izin vermeyeceğini hesap edememişti. 15 Temmuz gecesi Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı Laz’ı, Çerkezi tek yürek oldu. Bu millet ülkenin bekasına, istiklal ve istikbaline kastedenlere, ülkenin egemenliğine halel getirmeye çalışanlara, ülkenin geleceğine, birlik ve beraberliğine göz diken bu memleketin, suyunu içen, ekmeğini yiyen okyanus ötesine beyinlerini kiralayan o hainlere geçit vermedi.”
O gece hainlere bir ders verildi
Milletin tek yürek olarak hainlere geçit vermediğinin altını çizen Rektör Durmuş şöyle devam etti, “O karanlık gecede Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine milyonlar meydanlara indi. Savaş uçaklarına levye ile karşılık veren, hayatında ilk kez tankla tanışıp tank şoförü olan, tanklardan, helikopterlerden açılan ateşe göğsünü siper eden bu millet kendi iradesine kasteden hainlere dünyaya ibret olacak bir ders verdi. O karanlık gece, Türk siyasal tarihi açısından bir dönüm noktası olmuştur. Milletimiz o gece içerideki hainlerin yanı sıra dış mihraklara da gereken cevabı canı pahasına vermiştir.”
Şehit adına mescid açılacak
Batman Üniversitesi mezunu olduktan sonra polis memuru olarak görev yapan Muhammet Oğuz Kılınç’ın da 15 Temmuz gecesi şehit edildiğini vurgulayan Rektör Durmuş, şehit Oğuz’un hatırasını yaşatmak için adına mescit yaptıklarını söyledi. Rektör Durmuş, mescid açılışının 15 Temmuz günü öğle namazı ile birlikte açılacağını ifade ederek, “Rabbim bir daha bu millete 15 Temmuzlar yaşatmasın” dedi.

160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.