Hoşgeldiniz  

TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

admin | 15 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, gerçekleştirdiği okul ve işyeri denetimlerinde gıda mevzuatına aykırı ve miadı dolan gıda malzemelerini toplayarak imha ediyor.

Belediye Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerin titiz çalışması sonucu işyeri denetimlerinde 12 koli yumurta, 5 paket birer kiloluk kaşar peyniri, 31 koli bitki çayları olmak üzere toplamda 50’ye yakın miadı dolan ve sağlıksız ürün olarak tespit edilen gıda kolileri tutanak tutularak imha edildi.

Gıda mühendisi personelin de eşlik ettiği Zabıta Müdürlüğü denetimlerinde okul kantinlerinde; bitkisel masaj kremi, karışık bitki çayıyla birlikte gıda mevzuatına uygun olmayan ürünlere tutanakla el konularak imha edildi.

Halkın ve çocuklarımızın sağlığıyla oynayanlara asla müsaade edilmeyeceğini kaydeden Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz “Zabıta Müdürlüğü personelimize tam yetki verilmiştir. Kesinlikle kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak. Halkın sağlığıyla oynayanlara müsaade edilmeyecek. Yapılan denetimlerde özellikle işyeri çalıştırma belgesi, satışa sunulan ürünlerin sağlık koşulları, iş yerlerinin fiziki sağlık durumları ve çalışanların gıda üretim şartlarına riayeti konularında taviz verilmeyecek. Denetimlerde hijyen koşulları taşımayan ve miadı dolan ürünlerin satışını gerçekleştiren işletmelere ciddi yaptırım cezaları uygulanacaktır.” dediler.

123 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.