Hoşgeldiniz  

TARİHİN GÖLGESİNDE, AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

admin | 20 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Her yıl 16-22 Eylül arasında dünya çapında kutlanan ve bu yılki teması ‘Herkes için sıfır emisyonlu hareketlilik’ olarak belirlenen Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Antik Kent Hasankeyf ilçesinde bir dizi etkinlik düzenledi.

Etkinliklere Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yanı sıra, Hasankeyf Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, HİS (Herkes için spor) Batman İl Temsilciliği, antrenörler ve sporcular tam destek verdi.

Tarihi Zeynel Bey Türbesinin önünde Taekwondo, Judo, Masa Tenisi, Eskrim ve paten sporu gösterileri düzenlendi. Uzman antrenörler eşliğinde yapılan etkinliklerde, haftanın önemine vurgu yapıldı.

GÖL VE TARİH MANZARALI ETKİNLİK

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, tüm birimleriyle ‘Avrupa Hareketlilik Haftasını’ kutlamaya başladıklarını belirten İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Petrol Kentinin, tarihi ve gölüyle farklı olduğunu söyledi. İl Müdürü Özperk yaptığı açıklamada “Avrupa Hareketlilik Haftası kutlu olsun. Bu haftada sporcularımızla, tarihi ve güzel bölgelerimizde etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz. Uzman kadromuzun yanı sıra hafta boyunca, antrenörlerimiz, sporcularımız ve çalışanlarımızla farkındalık yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

118 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.