Hoşgeldiniz  

TARIMSAL PROJE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

admin | 02 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

​20 çiftçinin 1’er dekar alanda yararlanacağı 1 Adet Seracılık Kümeleme Oluşturma Projesi, 130 çiftçinin yararlanacağı 1 Adet Tarımsal Altyapının Geliştirilmesi ve Sulama Projesi ve 300 çiftçinin yararlanacağı 1 adet Yenilikçi Tarımsal Yayım ve Eğitim Projesi, GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından kabul edildi.

2021 yılında uygulanmak üzere kabul edilen projeler, İl Müdürü Mehmet Gün ve GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Mehmet Alagöz tarafından işbirliği protokolü imzalandı.

Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ve GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından kabul edilen 3 adet projenin bütçesi: 2.655.556,00 TL olarak açıklandı. Ayrıca, İl Müdürlüğünce Gercüş’e bağlı Bağözü, Ardıçlı ve Yayladüzü köylerinde, atıl akan su kaynaklarının ıslahı ile etkin kullanımı ve üretime katılması için hazırlanan Çiftçi Kümeleme ve Sulama Projesi, Kalkınma Bakanlığı tarafından Türkiye için model proje olarak benimsenmiş ve bu tür projelerin tüm illerde uygulanması için 2021 yılında ülke genelinde  ‘Küçük Ölçekli Sulama İşleri Sektörel Programı’ açılmış olup, model projenin ilimize ait olmasının ayrıca memnuniyet verici olduğu ifade edildi.

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.