Hoşgeldiniz  

TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

admin | 23 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Odası’nın işbirliğiyle düzenlenen ‘Tarla Günü’ etkinliğine katılan Vali Hulusi Şahin, ‘Hasat iyi olursa, çiftçimizin yüzü güler, çiftçinin yüzünün güldüğü bir ülkede herkesin yüzü güler’ dedi.

İlimiz merkeze bağlı Binatlı köyünde düzenlenen etkinliğe; İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Mehmet Demir, Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Ziraat Odası yetkilileri, tarım danışmanları ve çiftçiler katıldı.

Etkinlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin, bu yıl ürün hasadının iyi olduğunu belirterek, “Gıda ürünlerine en çok ihtiyacımız olan bu dönemde bu yüksek verim, Ülkemiz için bir can suyu oldu. Umarım bu verim Türkiye’nin her yanına yayılır ve Gıda ürünlerinde Ülkemizde bir rahatlama sağlanmış olur. Zor bir ilkbahar yaşadık ve zor bir yaz mevsimi de geçiriyoruz Ülke olarak. Ama hasat iyi olursa, mahsul güzel olursa ve rakamlar iyi olursa en azından çiftçimizin yüzü güler, çiftçinin yüzünün güldüğü bir ülkede herkesin yüzü güler” diye konuştu.

108 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.