Hoşgeldiniz  

TAZİYE EVİNİN TEMELİ ATILDI

admin | 14 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliğince Yenişehir Mahallesinde (Kuyubaşı TOKİ) tahsis edilen arsa üzerinde Hayırsever Göz Doktoru ve Batı Göz Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Söyler tarafından annesi ‘Azime Söyler’ adına yapacağı taziye evinin temeli atıldı.

Taziye evi temel atma törenine Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı A.Vahap Akbaş, AK Parti İl Başkanı Abdullah Akif Gür, Taziye evini yapan hayırsever Op. Dr. Mehmet Söyler, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A.Kadir Özer, İl Müftüsü Turgut Erhan, BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, Belediye Başkan Yardımcıları, mahalle muhtarı ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Taziye Evi’nin temel atma töreninde bir konuşma yapan Vali Şahin “Batman’da 40’ın üzerinde taziye evi bulunuyor, maalesef mevcut taziye evlerinin büyük bir kısmı ya kaldırım üzerine yada parkın bir kenarına yapılmış, usulüne uygun alanıyla, ruhsatıyla, çevresiyle, planlanmış imarı ve ruhsatıyla Batman’da ilk taziye evi inşallah Söyler ailesinin yaptığı bu taziye evi olacak. Ben, Söyler ailesine mahallemiz adına teşekkür ediyorum. Allah burada yapılacak tüm dualardan Azime teyzemizi de nasiptar eylesin. Kısa süre içerisinde hep beraber, daha güzel günlerde buranın açılışını yapmayı diliyor hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Dr. Mehmet SÖYLER ve Vali Hulusi Şahin’in konuşmalarından ve İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından yapılan duanın ardından taziye evinin temeli atıldı.

168 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.