Hoşgeldiniz  

TED KOLEJİ’NDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

admin | 27 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman TED Petrol Koleji, örnek bir çalışmaya imza atarak bir okula Meyve Bahçesi Projesine start verdi.

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği işbirliği ile projelendirilen meyve bahçesi fidanları öğrencilerin katkılarıyla alındı ve dikildi.

“MEYVE BAHÇESİ PROJESİ GELENEKSELLEŞTİRİLECEK”

TED Batman Petrol Koleji, her yıl bir okula meyve bahçesi kazandırma projesi başlattı.

Öğrencileri tarafından toplanan para ile satın alınan 20 Nar, 20 İncir, 2 Dut ağacı olmak üzere toplam 42 adet meyve ağacı Dicle İlkokulu bahçesine ekildi.

Hasan Erdal, Fatih Ekin, M. Şerif Çelikal, Ahmet Özalp ve Rauf Cidamul’un görev aldığı fidan dikimini okulun 10/B sınıf öğrencileri gerçekleştirdi. Siparişi verilen 20 meyve fidanının daha bu ay içerisinde aynı okulun bahçesinde ekileceği bildirildi.

TED Batman Petrol Koleji Müdürü Hasan Erdal, doğa ve çevreye duyarlı olduklarını, öğrencilere çevre bilincini kazandırmayı görev bildiklerini belirterek “Batman Çevre Gönüllüleri Derneği işbirliğiyle her okula bir meyve bahçesi kazandırma projesini başlattık. İlk olarak Dicle İlkokulu’na meyve bahçesi kazandırmak için çalışma başlattık. Topluma, doğaya daha fazla katkı sunma ve üretken bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan projemizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. Bu arada Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argunağa, örnek çalışmaya imza atan TED Okulunu kutlarız” ifadelerini kullandı.

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.