Hoşgeldiniz  

TEDAŞ BATMANI KÖSTEBEK YUVASINA DÖNÜŞTÜRDÜ

Halit BEYTÜT | 28 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman ilimizde her nedense şehir içindeki çalışmalar tam da kış mevsimine girilirken star alıyor.

Yaz aylarında yan gelip yatanlar ne yazıktır ki kış mevsiminin hemen başında sanki çalışmaya hasret kalmış gibi bir anda çalışma şevki içindelermiş gibi hız kesmeden şehrin her yerinde çalışmaları başlattılar.

Bazı çalışmaların yapılmasına karşı değiliz ama özellikle kış mevsiminde bu çalışmaların yapılması son derece düşündürücüdür.

TEDAŞ başlattığı çalışmalarda zaten içinden çıkılmaz bir hale gelen şehir içi trafiğini tamamen felç etmiş bulunmaktadır. Neden bu çalışmalar yaz mevsiminde yapılmaz da özellikle kış mevsimi tercih edilmektedir anlamak mümkün değil.

Batman şansızlığı mı nedir yine trafik allak bulak olmuş, buna rağmen köstebek yuvası çalışmaları da hız kesmeden devam etmektedir.

Kazılan güzelim yollar üstü öylesine bir şekilde örtülmekte ve bu yolların üzerinden geçen araçlarda hasar görmekten kurtulamamaktalar. Güzeli bozmak yapılan kazılardan sonra kazılan yerleri eskisi gibi örtmemekte direnen TEDAŞ ne yazıktır ki vurdumduymaz bir tutum sergilemektedir.

Hal böyle iken böylesine sorumsuzlukla çalışmalar yapıp batman trafiğini adeta felç edenlere kimsenin ses çıkarmaması ve kaderlerine rıza göstermesi üzüntü verici bir tutum ve davranıştır.

Şehir içi trafiğini böylesine olumsuz bir şekilde etkileyen ve sürücülerin isyan etmesine rağmen çalışmalar aksatılmadan devam etmekte ve batmanı köstebek yuvası haline getirmeye devam edenlere birilerinin dur dememesi de ne yazık ki bu olumsuzlukları ilimize reva örenleri cesaretlendirmekte ve yine bildiklerini okumaya devam etmekteler.

İlimizin her zaman dilimizde nakaratlaşmış bir sözcü vardır yine bu sözcüğü söylemeden etmeyeceğim evet kim ne derse desin batmanın gerçekten sahibi yokmuş.

Her önüne gelenin batman ilimizi diledi gibi kalbura çevirenler artık dur demenin zamanı gelmiştir.

Batman kimsenin basının malı değildir özellikle TEDAŞ yetkililerinin artık böylesine abuk sabuk çalışmaları normal mevsiminde yapma gibi bir sorumlulukla hareket etmelerini tavsiye ederiz.

234 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.