Hoşgeldiniz  

TEDAŞ MI, TEİAŞ MI?

Halit BEYTÜT | 08 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman oldum olası yıllardır elektrik kesintilerinden nasibini alan bir il konumundadır.

Batmanın kanayan yarası haline gelen elektrik kesintilerine her ne hikmetse yıllardır gereken önlem alınamıyor ve Batmanlı vatandaşın psikolojisi bile bozmakla karşı karşıya kalmaktadır.

Elektrik kesintilerini yetkililerden sorduğunuzda TEDAŞ, TEİAŞ’ı TEİAŞ ise TEDAŞ ı sorumlu tutarak adeta alavere dalavere oyunlarını oynuyorlar.

Kesintisiz bir gün geçirmeyen ve bu yüzden işleri darmadağın olun esna başta olmak üzere yerli basın, çok katlı apartman sakinlerinin asansörünün işlemini kaybetmesi ve bu dairelerde oturan bir insanın ayak sorunları, hastalık ve yaşlılıktan ötürü basamaklara çıkamama eziyeti ile karşı karşıya kalmalarına neden olunmaktadır.

Yıllardır elektrik sorununun çözüm adına özelleştirilen ve ilimizin de dahil olduğu TEDAŞ Ve TEİAŞ her ne hikmetse elektrik kesintilerine bu güne kadar çare bulamadılar.

Vatandaşın faturası bir gün gecikmeyle elektriği kesilenlerin elektrik kesintileri yüzünden büyük zara uğradıkları bilinen bir gerçektir pek bu zararı neden yetkililer ödeme gibi bir külfetin altına girmiyorlar.

Yani alacağına aslan kesilen TEDAŞ VE TEİAŞ, vatandaşın bir gün geciken ödenmeyen faturası için hemen elektrik kesimine gidiyorlar da ünlerdir ilimizin hemen hemen her mahallesinde elektrik kesintilerine çare bulamamam çaresizliği içine girmektedirler.

Batmana en büyük ihaneti yapan bu özel şirketlere vatandaşın tahammülü son derece azalmaktadır.

Belediyeden alacağını alamadığı için kulu sularının elektriğini kesip 600 bin nüfuslu ilin sularının akmamasına neden olanlara batman en kısa zamanda gereken yanıtı vereceklerdir tüm batman artık elektrik kesintilerinin olduğu ilkel bir il konumundan kurtarılmalıdır.

Diğer şehirlerde bir saatlik elektir kesintisine kıyameti koparanların bu tutumun da batmana yakın zamanda geleceğin bilmeliler.

TEDAŞ VE TEİAŞ kesintilere birbirlerine atmaktan vazgeçsin ve ilerleyen zaman süreci içerisinde batmanı karanlıklara gömmekten bir an evvel kurtarma çabası içinde olmalarının zamanının geldiğini özellikle belirtmek isterim.

275 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.