Hoşgeldiniz  

“TEDAVİYİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRİN”

admin | 05 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Bölge Devlet Hastanesi Kemoterapi Merkezden hizmet alan hastaların tedavileri pandemi süreci içerisinde de kesintisiz devam etmekte olup, kaliteli sağlık hizmetinden ödün verilmemektedir.

120 hastanın tedavi aldığı kemoterapi merkezi 20 yatak kapasiteyle bölge illere de hizmet vermektedir.  Onkoloji Uzmanı Dr. Yakup Ergün sorumluluğunda tedavi alan hastalardan Ubeydullah Bozkur, Pandemi sürecinde de hastaların tedavilerini aksatmadan sürdürmeleri gerektiği mesajını vererek şunu söyledi;

“AİLE GİBİYİZ”

Kemoterapi tedavisi alan 63 yaşındaki Ubeydullah Bozkur “7 yıldır mide kanseri tedavisi görüyorum bunun son 5 yılını Batman Bölge Devlet Hastanesinde devam etmekteyim. Tetkik ve tedavilerimiz aynı gün içinde tamamlanmaktadır. Bu düzen özellikle il dışından gelen hastalar için büyük kolaylık sağlıyor. Siirt, Bitlis, Mardin, Şırnak ve daha birçok ilden gelen hasta arkadaşlarımız var. Aile gibi olduk. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum. Üç haftada bir kemoterapi alıyorum. Pandemi döneminde de tedavim aksamadan devam ediyor. Buradan kanser tedavisi gören hastalara şunu söylemek istiyorum, lütfen doktorlarının verdiği tedavileri eksiksiz yerine getirsinler. Maske takmaya özen göstersinler. Toplu taşıma araçlarından mümkünse uzak dursunlar. Sosyal mesafe bizler için iki kat daha önem taşımaktadır. İyi bir uyku ve dengeli beslenerek bağışıklık sistemimizi güçlü tutabiliriz” dedi.

83 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.