Hoşgeldiniz  

TEKNOKENT İÇİN GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

admin | 23 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Göreve geldiği günden bu yana ikili görüşmelerine hız kesmeden devam eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit’i ziyaret etti.

Batman Üniversitesi Kuyubaşı Yerleşkesinde kurulacak olan Teknokent ile ilgili karşılıklı istişarelerin yapıldığı ziyarette, istihdam ve büyümeye yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Üniversite – sanayi iş birliğini önemsediklerini anlatan Rektör Demir, bilgi üreten bir merkez olarak şehre ve bölgeye katma değer sağlamak istediklerini söyledi. Batman Üniversitesinin kaynaklarını eğitime, gelişime ve istihdama yönelik kullanmak istediklerini  belirten Prof. Dr. İdris Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit’e günün anısına hediye takdim etti. Üniversitelerin şehirlerin gelişiminde etkin rol oynayan kurumlar olduğunu ifade eden Macit, Batman Üniversitesinin bölgedeki etkisini artıracak çalışmalara destek vermekten mutlu olacaklarını kaydetti. Teknokent bünyesinde yapılacak Ar-Ge çalışmalarıyla sanayiye yönelik önemli gelişmeler yaşanabileceğini anlatan Macit, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Demir’e çalışmalarında başarılar diledi.​

61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.