Hoşgeldiniz  

TEKNOKENT’TE SONA GELİNDİ

admin | 26 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

TEKNOKENT’TE SONA GELİNDİ

Batman Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan ve şehrin önemli kurum/kuruluşlarının da paydaşı oldukları Batman Teknokent’in binasının tamamlanmasında sona gelindi.

Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve Batman Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Yılmaz’ın, incelemelerde bulundukları Teknokent binası, yapılacak son rötuşlarla tamamlanacak.

Vali Şahin; binanın içinde bulunan ofisler, laboratuvarlar, atölyeler ve binanın çevre düzenlemesi hakkında ayrıntılı bilgiler veren Teknokent inşaatından sorumlu yetkililere, Batman şehrine ve bölgeye önemli katkılar sunacak olan binanın eksikliklerinin en kısa sürede tamamlanması talimatı verdi.

Batman Teknokent binasının faaliyete geçmesinin bölgenin ve Türkiye’nin ARGE potansiyeline ve teknoloji üretebilme yeteneğine katkı sağlayacağını belirten Rektör Demir, Batman Üniversitesi akademik personelinin yapmış olduğu bilimsel çalışmaların da ticarileşmesine olanak tanıyacağını söyledi.

Batman Üniversitesinin şehirle olan bağlarının da her zaman güçlü olmasını istediklerinin altını çizen Rektör Demir “Batman Teknokent, üniversite-sanayi işbirliğini sağlamaya, Türkiye için sürdürülebilir kalkınmanın unsurlarından birisi olmaya yönelik de bir girişimdir. Temel amaçları arasında girişimciliği ve yenilikçiliği teşvik etmek ve desteklemek de olan bu yapının, Türkiye’nin teknoloji üretiminin ve birikiminin yönlendirilmesine katkı sağlayacağı, Teknoloji transferi için uygun ortamı yaratacağı inancındayız” ifadelerini kullandı

20 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.