Hoşgeldiniz  

TEKSİAD KURULDU

admin | 03 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Son 10 yılda Batman’ın en büyük iş sektörü haline gelen 25 bini aşan çalışanı ve 200’ü aşan işletmeleriyle Batman’ın en büyük sektörü olan tekstil sektörü işverenleri gerçekleştirdikleri olağan kurulda Batman Tekstil Sanayi İş Adamları Derneğini kurdu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından divan kurulu seçimi yapıldı. Halil Yaşar, Mahmut Eren, Orhan Alsancak ve Mehmet Can Önür’ün seçildiği divan kurulu seçim sürecini yönetti. Divan kurulu başkanlığını yapan Halil Yaşar, 150 bin kişinin dolaylı ve doğrudan tekstil sektöründen faydalandığını vurgulayarak tekstil sektörünün tek çatı altında güç birliği yapmasının zamanın geldiğini vurgulayarak genel kurula katılan tüm işverenlere teşekkür etti.

TEKSTİLCİLER’DEN YOĞUN KATILIM

Gerçekleştirilen olağan genel kurula tekstilciler büyük bir katılım gösterildi. Tek listeyle yapılan seçimde TEKSİAD başkanlığına Mehmet Ali Öztürk seçilirken Batman’ın önemli Tekstil firmaları Derneğin yönetim kurulunda görev aldı. Dernek Yönetimine Hasan Kılıç, Halis Kaya, Bedri Çiçek, Yılmaz Aslan, Suat Tüzer, Cengiz Kaptanoğlu, Suat Savaş, Mehmet Ceylan, Ferit Eren, Cevat Ekinci, Hüseyin Akıncı, Veysel Tekin ve Mahmut Ekinci seçildi.

“BATMAN TEKSTİL MERKEZİ OLMALI”

TEKSİAD başkanlığına seçilen Mehmet Ali Öztürk teşekkür konuşmasında “Batman’ın en büyük iş sektörü olan tekstil sektöründe bir araya gelerek güç birliği oluşturmanın Batman için çok önemli olduğunu vurgulayarak İşvereni ve işçisiyle büyük bir camia olduklarını bu derneğin tüm üyeleri ve yönetimiyle beraber şehrimizde tekstil sektörünün gelişmesi, kurumsallaşması ve markalaşması için çalışacağız. Hedefimiz Batman’ı bir tekstil kenti olmasını sağlamak. Ulusal ve uluslararası hedeflerimiz var, amacımız ulusal ve uluslararası tekstil markalarına ziyaretler gerçekleştirip şehrimize davet etmektir. Bu şekilde Batman’da tekstil sektörünü büyütüp kurumsallaştırmak niyetindeyiz” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİMİZ 30 BİN İSTİHDAM”

Öztürk “Büyüyen tekstil sektörüyle beraber hedefimiz istihdamın artmasına bir nebze de olsa katkı sağlamaktır. İşsizliğin en yoğun olduğu illerden biri olan şehrimizde hedefimiz istihdam sayısını 30 binlere çıkarmaktır” dedi

“PROFESYONELLEŞMEYE ÖNEM VERİYORUZ”

Hem işverenlerin, hem çalışanların profesyonel çalışması gerektiğine vurgu yapan Öztürk, devlet kurumlarımızla beraber ortak projeler yapıp hem işverenler olarak bizlere hem de çalışanlarımıza eğitimler verip kalifiye çalışanlar eğitmeyi hem işverenlerimizin hem de çalışanlarımızın daha verimli olmasını ve daha güzel şartlarda iş yapılmasını sağlamak istiyoruz, dedi.

Son olarak tüm katılımcılara teşekkür eden Öztürk, TEKSİAD’ın tüm Batman’a hayırlı olmasını diledi.

571 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.