Hoşgeldiniz  

TEKSTİL KOMİSYONUNDAN VALİYE ZİYARET

admin | 09 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

ASKON Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu, ASKON Tekstil Komisyonu üyeleri ile birlikte Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti.

Komisyon ziyarette, Vali Hulusi Şahin’i üyelerinin fabrikalarında ağırlamaktan onur duyacaklarını ifade ederek, üyelerinin fabrika satış mağazaları, satışı yapılan ürenler, üretim süreçleri ve yeni açılacak üretim tesisleri ile ilgili bilgiler verdi.

Vali Hulusi Şahin, verimli geçen görüşmede “Döviz kurlarındaki dalgalanmaların önüne geçilmesi için özellikle yerli üretime her zaman önem verilmesi gerekmektedir. Değişen ve gelişen dünyada Türkiye’de de artık önemli adımlar atılıyor. Bu noktada özellikle iş adamlarımızın değişime ayak uydurarak yeni pazarlara yelken açması gerekmektedir. Yerli ürünlerini hem ülkemizde hem de dünya pazarında yaygın hale getirmeleri ülkemizi dışa bağımlılıktan büyük oranda kurtaracaktır” ifadelerini kullandı. Nasıroğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş insanlarına belirlediği 2,5 milyon yeni istihdam hedefi olduğunu belirtirken “İş adamları olarak, ülkemizin ekonomisine sahip çıkarak üretmeli ve istihdama önemli katkılarda bulunmalıyız. Evet, bugüne kadar Cumhuriyet rekoru kırarak 9 milyonun üstünde yeni istihdam ortaya çıkarıldı. El ele verilip, samimi bir şekilde gayret gösterince neleri başarabildiğimiz ortada. İş dünyası olarak birçok teşvik imkânından yararlandık. Bu bağlamda biz işverenlere istihdamı arttırmak adına büyük yük düşmektedir” ifadesini kullandı.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE TAM DESTEK

Vali Hulusi Şahin’e istihdam noktasında gösterdiği yoğun çabalarından ve desteklerinden ötürü teşekkür eden Nasıroğlu “Bu desteklerinin devamı noktasında ilgili tüm aktörlerin paydaş olarak yer almasını oldukça anlamlı buluyorum. Bizler de ASKON olarak, ülkemizin ve ilimizin üretim kapasitesinin çeşitlenerek artmasına ve istihdama katkı sunmaya, istihdam noktasında Milli Seferberlik Ruhu ile çalışmaya, azami derecede çaba göstermeye, tüm faaliyetlere destek sunmaya devam edeceğiz” dedi

157 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.