Hoşgeldiniz  

“TEKSTİL SEKTÖRÜNE DAHA ÇOK DESTEK BEKLİYORUZ”

admin | 21 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

TEKSİAD Yönetim Kurulu Dicle Kalkınma Ajansı’nı ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’ni ziyaret etti.

Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Öztürk ve dernek yönetimi Dicle Kalkınma Ajansı  (DİKA) Batman Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret ederek tekstil sektörünün DİKA’nın yatırım destekleri kapsamına alınması gerektiğini vurguladılar.

DİKA Batman Yatırım Destek Ofisi temsilcisi İbrahim Erin Teksiad’ın başvurusu devam eden projelere başvurabileceğini, istihdama direk etki eden tekstil sektörünün de bu desteklerden yararlanması gerektiğini belirtti.

TEKSİAD Başkanı Öztürk “Türkiye de bulunan tüm kalkınma ajanslarının özel sektörü desteklediğini, DİKA’nın da şehrimizin ihtiyaçlarına göre özel sektörü desteklemesi gerekir. TEKSİAD olarak sektörümüz ve özelde üyelerimize yönelik projeler düşünüyoruz. İlerde bu projeleri hayata geçireceğiz. Bu projeleri hem DİKA, İŞKUR, KOSGEB ve Halk Eğitim gibi kurumlarımızla ortaklaşa yapmayı planlıyoruz dedi. Teknik eleman ve mesleki eğitim projeleri ayrıca kurumsallaşma, markalaşma yolunda teknik eğitime yönelik projeler planlamaktayız. Bu anlamda DİKA’ya projelerimizi sunacağız, sektörümüzün büyümesi şehrimize katkı sunar, bunun için yönetim olarak çaba göstereceğiz” dedi.

Daha sonra Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’ni ziyaret eden TEKSİAD yönetimi ASKON Batman Şube Başkanı M. Selman Nasıroğlu ile görüştü. Görüşmede ASKON Şube Başkanı Nasıroğlu “Tekstil sektörünün önemini bildiklerini, Batman’ın hayrına olacak her çalışmayı şartsız, koşulsuz desteklediklerini ve destekleyecekleri belirtti. TEKSİAD Başkanı Öztürk “ASKON gibi iş insanlarının olduğu dernekleri özellikle ziyaret edip sektörümüzü ve derneğimizi tanıtıp sektörümüzün kalıcı hale gelmesi için fikir alışverişinde bulunduklarını vurguladı”

136 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.