Hoşgeldiniz  

“TEKSTİL SEKTÖRÜNÜ BÜYÜTMEYE KARARLIYIZ”

admin | 01 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

TEKSİAD Başkanı Mehmet Ali Öztürk ve TEKSİAD Yönetim Kurulu İŞKUR’u ziyaret etti.

İŞKUR’a yapılan ziyarette Dernek Başkanı Öztürk “Salgının en yoğun olduğu dönemde işverenlerimiz ve çalışan arkadaşlarımız ülke ekonomimiz için zor şartlarda ellerinden geleni yapmışlardır. Sektör olarak her zaman büyümeyi, kurumsallaşmayı, istihdamı arttırmayı hedef olarak belirledik. İŞKUR’un önemli destekleri ile sektörümüz ivme arttırmaya devam etmektedir” dedi.

Özellikle pandeminin yoğun olduğu dönemde tekstil sektörünün yaşadığı zorlukları dile getiren Öztürk, bu sorunların çözülmesi için çabaladıklarını dile getirdi. Öztürk “Sektörümüz her geçen gün büyümektedir, bu büyümede İŞKUR’un ve özellikle İŞKUR İl Müdürümüz Besim Eviz Bey’in çok önemli çaba ve katkıları olmuştur. Bu çabalarından dolayı Besim Bey şahsında Batman İŞKUR İl Müdürlüğümüze yönetimimiz ve sektörümüz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz TEKSİAD Başkanı ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederek “Bugün, İlimizde emek yoğun ve genç kadın istihdamında önemli bir yere sahip tekstil sektörümüzün yegâne temsil gücü TEKSİAD Başkanı M.Ali ÖZTÜRK ve Yönetimini ağırladık. İŞKUR ve Tekstil sektörünün işbirliğini, projelerimizi, istihdam artışını ve yeni firmaların yatırım durumlarını görüştük” dedi

İŞKUR İl Müdürü Eviz ve TEKSİAD Başkanı Öztürk; İŞKUR-TEKSİAD olarak Batman için güçlü bir istihdam kapısı olan Tekstil sektörünü büyütmeye kararlıyız. İşbirliğimizin devamını ve istihdam artışında ulusal düzeyde bir başarının icrası için, birlik ve beraberlik ruhuyla nice başarı ve yatırımlara vesile olması temennisiyle sözlerine son verdiler.

171 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.