Hoşgeldiniz  

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI İKİ KATINA ÇIKARTILDI

admin | 19 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, Batman kent genelinde korona virüsüne karşı temizlik ve dezenfekte çalışmalarını artırdı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalar, toplu taşıma araçları, duraklar, tren garı, camilerde ve vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlarda virüse karşı dezenfeksiyon çalışmalarını yoğunlaştıran ekipleri kaldırım, cadde ve sokaklarda da temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

Vatandaşlar için sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortam hazırlamak amacıyla temizlik seferberliği ilan eden Batman Belediyesi İtfaiye, Mezarlık, Veteriner ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokakları köpüklü suyla yıkadıktan sonra dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

Veteriner İşleri, İtfaiye Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bugün Dostlar Komando, Bahar Caddesi ile 16. Caddede köpüklü yıkmama ve dezenfekte çalışması gerçekleştirecek. Rutin olarak yapılan Cami ve ibadethane temizlik çalışmasında iki katına çıkartan Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, daha önce günde 60 konteynerin  yıkama ve dezenfektesini gerçekleştirirken, alınan ek tedbirler çerçevesinde bu sayıyı da iki katına çıkararak günde 120 konteynerin yıkama ve dezenfektesini yapacak.

229 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.