Hoşgeldiniz  

TEMO’NUN YENİ KİTABI ÇIKTI

admin | 04 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Akademisyen, Yazar Selim Temo’nun çocuklar için hazırladığı Serê Şevê Çîrokek (Her Geceye Bir Masal) adlı kitabı Dara Yayınlarından çıktı.
Farklı ulusların masallarının yer aldığı kitap, 366 masaldan oluşuyor. Dili sade olan kitapta, masal kahramanlarının renkli çizimleri yer alıyor. Temo, kitabın asimilasyon çarkı içindeki çocuklara Kürtçe rüya görmeyi vaat ettiğini söylüyor… Kitabı asimilasyon kıskacında olan çocukların anadilleriyle buluşması için hazırladığını söyleyen Temo, çocukların uyumadan önce anadilleriyle bir masalın rüyalarını Kürtçe görmelerini umut ettiğini söyledi.
“SADECE ÇOCUKLAR İÇİN DEĞİL”
Sadece çocuklar değil, anne babaların da yoğun bir asimilasyon baskısı altında olduklarına vurgu
yapan Temo “Bu yüzden çocukların başucunda bir Serê Şevê Çîrokek kitabı olması çok önemli ve anlamlı. Okulun ve TV’nin ulaşamadığı o başucunda ebeveynler ve çocuklar yalnız olacak ve bu kitap onları kendi dillerinin içine götürecek. Kim bilir, belki çocuklarına Kürtçe masal okuyan anne babalar da Kürtçe rüya görecekler. Kitap çocuklara Kürtçe rüya görmeyi vaat ediyor. Özgürlük rüyası ise gerçekleşeceği anı bekliyor” dedi.

193 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.