Hoşgeldiniz  

TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ BAŞLADI

admin | 09 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi) tarafından Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) tercihlerini yapacak öğrenciler için 06-14 Ağustos tarihleri arasında tercih danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Rehberlik Araştırma Merkezi Koordinatörlüğünde oluşturulan YKS Tercih Danışmanlığı Birimleri; öğrencilerin ilgi, istek, yetenek, başarı, kişilik özellikleri ve gelecek planlamaları doğrultusunda öğrencilerin kendisini tanıması ve sağlıklı tercihler yapması amacıyla hizmet vermeye başladı.

Batman Merkezdeki her ortaöğretim kurumu bünyesinde, toplam 75 Rehberlik Öğretmeni tarafından 06-14 Ağustos tarihleri arasında verilecek tercih danışmanlığı hizmeti, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden 10:00 ile 16:00 saatleri arasında online şekilde hizmet verecektir.

Mezun durumda olan ya da internet erişimi bulunmayan öğrencilere ise, Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi 0488 212 16 45 numaralı telefon hattından tercih danışmanlığı hizmeti verilecektir.

96 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.