Hoşgeldiniz  

TETÖ, BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Muharrem BİTEN | 27 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Terör son 200 yıldır dünya literatürüne girdi. Özellikle Fransız ihtilâli ile terörizm de insanlığın başına bela oldu. Bu süreçte terör çok çeşitli şekillerde cereyan etti.

Irk, futbol, devlet terörü dâhil çok çeşitlilik arz ediyor. Çünkü kökeninde hukuka dayalı olmayan tüm dayatmalar terörün bir çeşidi  olarak ortaya çıkar. Mafya da bir çeşit terördür.

Bu gün burada sadece ekonominin sol kolunu felç eden TETÖ TERÖR örgütünden bahsedeceğim.

Yavaş yavaş içimizi kemiren sorunlar bir kartopu gibi hızla büyüyor. Elimizle ürettiğimiz sorunlara birilerinin çözüm bulmasını istiyoruz. Kendimiz mümkünse bu sorunlardan olabildiğince kaçıyor olmamız sorunu tek başına çözmez aksine büyütür. Kaos dönemlerinde de bu sorunları boşlarsak, bu da toplumda örf adet gibi saygı görmeye başlayacak ve bizi dejenere olmuş bir toplum haline getirir.

İlimizde mevcut kalıtsal sorunlar, özelde tüm güneydoğu illerinde, genel de de Türkiye’nin tümü için sıkıntı yaratır. Ele alalım;

– kumar yıllarca bu bölgelerde çoğu yuva yıkan bir hadise olarak karşımızda duruyor. Çekirdek ailenin yıkılışını sağladı, hiç önlem alınmadı. Hiç çözüm üretilmedi. bu arada onlarca kumar çeşidi türedi ve emniyet teşkilatı adım bile atamıyor.

-şehirlerimize musallat olan fuhuş çılgınlığı da bu sorunlarda çözüm bekleyen başka bir mevzuudur.

-tefecilik bu hastalıkların hem üreteni hem de geliştireni durumundadır. Terör dâhil tüm pis işlerin nemalandığı bu alçaklığa neşter atmak sadece sayın cumhurbaşkanının isteği ile üzerine gidildi. Başka sorunlar çıkınca da bu da unutuldu. Tefeciliği unutan ve unutturan bu gizli el maalesef toplumun en büyük düşmanı olarak tarihe geçecektir. Normal Banka faizlerini bile çekilmez bulan cumhurbaşkanımıza tefecilerin bu ahlaksızca ve hoyratça davranışlarına bölge il valileri başta olmak üzere tüm adli be yargı mensuplarının da aynı hassasiyetleri göstermeleri gerekir. Bir ilin en büyük ekonomik terörüne sebep olan bu tefecilerin aynen FETÖ terör örgütündeki gibi tüm mal varlıklarına el konulması zorunlu olmalıdır.

Yen’i baştan başlayalım. Terör suçu kapsamına konmalıdır tefecilik… Sayın hükümetin ve valiliklerinin ve adaletin bu konuda çok hızlı davranması gerekir. Bunların tüm mal varlıklarının hazineye gelir kaydetmek zorundayız. Tefecisini şikâyet edene mükâfat, kolluk kuvvetleri ile adalet yetkililerine de kıdem terfi ve ekstra maaş ile ödül verilmelidir. Bunlar doğru yürütüldüğünde, bir ilde üretimin hızını siz o zaman bakın görün. Üretimin en büyük terörü tefeciliği hep elbirliği ile boğmalıyız ki Allah’ın emrine de layık olasın.

Bu meselede temel problem siyasetçilerimizin bu tefeciler ile bazen direk bazen de dolaylı ilişkileri dolayısıyla; sorun kökten çözülemiyor. Çoğu siyasetçi tefecilere borçlu olması büyük karın ağrısı yaratıyor. Gerektiğinde adaletin ve kolluk kuvvetlerine engel olmakta, görevlerini yapmalarına engel olmaktadırlar. Doğrusu bu siyaset adamlarının da kendilerine çekidüzen verme zamanıdır. Tefeci ile beraber hareket etmeleri durumunda, devletin de bunları suç ortağı gibi yargılananları esası getirilmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve özelde de Sayın Cumhurbaşkanının da dikkatlice izlediği bu finans terörü bu gün ülkemizin ve özelde GÜNEYDOĞUNUN kanayan bir yarası olarak ortada duruyor. Bu TETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ bitirmek de tefecileri Cumhuriyet Savcılarına bildirmekten geçer.

317 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.