Hoşgeldiniz  

TIMSS SINAVI HASANKEYF’TE YAPILDI

admin | 04 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

İlimize çalışma ziyaretinde bulunan Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Kemal Bülbül, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ile TIMSS (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması) sınavının yapıldığı Hasankeyf Ortaokulunu ziyaret ettiler.

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Veri Analizi İzleme Ve Değerlendirme Daire Başkanı Kemal Bülbül çalışma ziyareti kapsamında Batman’a geldi. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı makamında ziyaret eden Daire Başkanı Bülbül daha sonra TIMSS sınavının yapılacağı Hasankeyf ilçesine gitti. Daire Başkanı Kemal Bülbül ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran Hasankeyf ilçesinde eğitim veren Hasankeyf Ortaokulunda TIMSS sınavına katılan 5. ve 8. Sınıf öğrencileriniz ziyaret ederek öğrencilere başarı dilediler. Sınav ile ilgili bilgi alan Daire Başkanı Kemal Bülbül ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran sınav sonrası öğrencilerle sohbet edip onlara kitap hediye ettiler. Gerçekleşen ziyarette  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu ve Hasankeyf İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tanrıverdi de hazır bulundular.

Dünyadaki en büyük ve en kapsamlı uluslararası öğrenci başarılarını değerlendirme çalışması olan ve 4 yılda bir yapılan TIMSS sınavı, öğrencilerin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik uluslararası bir tarama projesidir. Proje kapsamında yapılan TIMSS sınavı ile öğrenci başarılarındaki eğilimler izlenmekte ve ulusal eğitim sistemleri arasındaki farklılıkları belirlenmektedir. TIMSS sınavı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün her ilde belirlediği bir okulda 4 yılda bir gerçekleştiriliyor.

334 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.