Hoşgeldiniz  

TOK FAKİRİN HALİNDEN ANLAMAZ…

Halit BEYTÜT | 07 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizin işsizler ordusuna her geçen gün bir yenirli eklenmektedir. Son derece büyük bir sayıya ulaşan işsizlerimizin kahve köşelerinde ömür tüketmeleri, evlerine bir ekmek götürememe ezikliği içinde olan bu insanlar yürek dağlayıcı bir manzara oluşturmaktadırlar.

İstihdamın olmadığı, köyden ilimize öç edenlerin sayısının katlanarak arttı bir ortamda işsizler ordusunun her gün katlanarak artması gayet doğal olarak karşılanmalıdır.

Sadece ilimizde değil ülkemiz genelinde de işsizlik korkunç boyutlara ulaştığı gözlemlenmektedir.

İktidar tüm bu sinsi tehlikeye karşın en ufak bir önlem alma adına harekete geçmekte ve sadece ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi gösterme taktikleriyle halkı oyalamaktadır.

İşsizler ordusuna artık ülkede üniversiteden mezun olup ta kendi ülkesinde iş bulamamanın ezikliği içindeki genç vatandaşlarımızda artık umuda yolculuğu dış ülkelerde aramaya başlamış ve bir yıl içinde toplam 137 bin vatandaş kendi vatanlarından ayrılıp Avrupa ülkelerine gitmiş bulunmaktadırlar.

Vatanlarından beklide hüzünlü bir şekilde ayrılmak zorunda klanların mutsuzluğa düştükleri için ayrılmak zorunda oldukları bilinen bir gerçektir. Karnı tok sırtı pek olanlar ne azıktır ki işsizler ordumuzun içinde bulunduğu içler acısı hallerini anlamamakta ısrar etmekteler.

Benim yetişmiş beyinlerin bu gün kendi vatanlarını sadece yaşamlarını idame ettirebilmek için başka ülkelere gitme eğiliminde oluyorlarsa bunun ülke yöneticileri adına bir utanç vesilesi olarak görmekteyiz.

Ülke vatandaşının yaşam şartların insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırma sözünü vererek iktidara gelenlerin vatandaşa karşı ahde vefa borçlarını ödeme gibi bir düşüncenin içine girmişlerse umutsuzluk tüm yurt insanı için çaresizliğini en bariz bir görüntüsü olmaktadır.

Ülkemizde fakirin daha çok fakir, zenginin daha çok zengin olduğu bir düzen oluşmuştur. Fakiri düşünme gibi bir zihniyetin oluşmaması bu ülkenin örf adet gelenek ve göreneklerine son derece ihanet edilmektedir.

Ülkeyi yönetenlerin artık vatandaşın refah düzeyini kesinlikle düşünmemesi ise en büyük talihsizlik ve en büyük vurdumduymazlıktır.

Ülke vatandaşının refah düzeyini insan onurun yaraşır bir düzeye ulaştıramayanlar işsizlikten beli bükülmüş kendi vatandaşının sırtına da ne hikmettir ki zam furyasını bindirdikçe bindirip kendi vatandaşını daha bir ezintiye uğratmaktadır.

Ülkemiz hiçbir iktidar döneminde vatandaş böylesine çaresiz, böylesine naçar bir duruma düşmemiş ve düşürülmemiştir.

Kim ne derse desin koltuklarından sımsıkı yapışanların artık siyasi hayatlarının miadını doldurdukları ve sadece kendi ceplerini doldurmakta meşgul olduklarını üzülerek görmekteyiz. Bizler vatandaşlar olarak seçip bizleri yönetme adına iktidara getirdiğimiz siyasetçilerin bizleri hiç düşünmemeleri nedeniyle hakkımız helal etmediğimizi büyük bir içtenlikle haykırıyoruz.

289 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.