Hoşgeldiniz  

TOPLU TAŞIMA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

admin | 09 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kent merkezinde şehir içi yolcu taşımacılığı yapan 8 kooperatife bağlı 334 minibüsün denetimini sürdüren ekipler özellikle Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Batman Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik şube ekiplerinin belirlediği noktalarda yolcu indirme bindirme yapılması için büyük çaba sarf ediyor.

Trafik aksaklığının yaşanmaması ve trafiğin sağlıklı bir şekilde akışını sağlamak  için çalışan ekipler, 5 zabıta personeliyle yaptığı saha denetimlerinde minibüslerin yolcu alma ve indirme noktalarına riayet etmeleri konusunda sürekli uyarıda bulunuyor.

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, trafik kurallarına riayet edildiğinde polisiye tedbirlerin de alınmasına gerek olmadığını ifade ederek “Her durak yerine bir personel bırakmamız mümkün değildir. Öncelikle kooperatif başkanlarımızdan ricamız şoförleri sürekli ikaz etmeleridir. Bu bir vatandaşlık görevidir. Halkımızın canını tehlikeye atabilecek yolcu indirme ve bindirme girişiminde bulunmalarının önlenmesi gerekir. Bu gibi olumsuz durumlar daha kötü sonuçlar doğurmadan trafik akışına engel olmadan her minibüs şoförü bilinçli hareket ederse kesinlikle trafik kazaları da olmayacaktır” dediler.

211 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.