Hoşgeldiniz  

TOPLUMDAN DIŞLANAN 65’LER…

Halit BEYTÜT | 06 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Pandemi yüzünden eve hapsedilen, toplu taşıma araçlarına binmesi yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlarımız bu dönemde en çok mağdur edilenler olmuştur. Bende 21 saat evinde hapsedilen, toplu taşıma araçlarına binmesi yasaklanan, akla, mantığa, insan psikolojisine aykırı önlemlerle ezilen bir vatandaş olarak hayatım bir şiir gibi geçiyor diyebilirim. Tam bir ıstırap şiiri gibi. Anayasanın eşitlik ilkesine ve insan haklarına aykırı olan uygulamayı eleştirmeyeyim de ne yapayım?

Yapılan haksızlıklar bilimsel verilere, Anayasaya, insan hak ve özgürlüklerine aykırı değil mi?

Yine söylemek isterim ki bu ve buna benzer uygulamaları hayata geçirenler bizler ne söylesek söyleyelim ve ne yaparsak yapalım uygulayıcı emrini verenler yine bildiklerini okumaya devam edeceklerdir.

Hayatımızın böylesi bir dönemde anlamını yitirdiğini, üzerimizde yarattığı olumsuz psikolojiyi ne kadar anlatmaya kalksak bunu zatı muhteremlere duyuramayacağımızı da biliyorum ama yine de haykırarak ifade etmeyi istedim.65 yaş ve ustu vatandaşlarımızın ne kadar bu uygulama ile perişan olduklarını söylesek ne kadar mağdur olduklarını ifade etmeye çalışsak da bir şey değişmeyecek çünkü iktidarın demokle kılıcı var ve her an ensemize inebilir korkusunu da yaşamıyor değiliz.

Her gün koronadan 120 130 insanımız ölüyor, Hastaneler korona hastalarıyla dolu, benim gibi 65 yas üstü vatandaşlar ev hapsinde tutuluyor. Bunun bilimsel bir dayanağı var mı? Dünyanın medeni ülkelerinde böyle bir rezillik oluyor mu? Hiç bir mantığı olmayan bu yasaklarla bizler kalp, damar, karaciğer, böbrek, eklem hastalıkların kucağına itilmiyor muyuz?

Hayatlarının son dönemlerinde böylesi kısıtlamalarla 65 yaş ve üstündeki vatandaşlara bu eziyeti reva görenlerin arasında da bu kategoriye mensup olanlar vardır da neden onlar bu uygulamaya tabi tutulmuyor bu çifte standartlık değil de nedir?

Bu yaş kategorisine dahil olan yaşlı milletvekilleri, parti başkanları da var onlar bu uygulamadan muaflar onlar insan da ülkedeki 65 yas ve üstündeki vatandaşlar insandan sayılmıyor mu?

Bu kadar vurdum duymaz, bu kadar astığım astık kestiğim kestik bir zihniyeti bu kategorideki insanlar reva girenleri kınamamak elde mi?

87 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.