Hoşgeldiniz  

TOPLUMUN SÖZCÜSÜYSEK SIKINTILARINI DA DİLLENDİRMELİYİZ…

Halit BEYTÜT | 27 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bulunduğumuz yerde gazetecilik mesleğini icra ediyor ve toplumun sözcüsü olduğumuzu iddia ediyorsak her türlü sıkıntılarını da dillendirmeyi kendimize ilke edinmeliyiz.

Zor ve meşakkatli bir dönemden geçtiğimiz vereceğini göz ardı etmeden vatandaşın çektiği sıkıntıları yazmamak bu mesleğe en büyük ihaneti yapmış olmazmıyız?

Zor hayat koşullarıyla boğuşan, pandemi yüzünden hayatı artık çekilmez hale getiren bu zaman surecinde birileri kırılacak veya birilerinin zoruna gidecek diye bu sıkıntılara değinmemek mesleğe gereken saygıyı da göstermeme gibi bir talihsizliğin içine girmiş olmayacak mıyız?

Ülkenin hemen hemen her yerinde zam furyaları içinde alım gücü gittikçe tükenen insanların ne kadar çaresiz bir duruma düştüklerini görmezlikten gelmek vurdumduymazlığın en büyük örneğini sergilemiş olmaz mıyız?

Birilerine yaranmak için toplumun sıkıntılarını görmeyip her şeyi güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışmak topluma gerçek manada ihanet etmiş olmaz mıyız?

Bu yüzden ben her ne pahasına olursa olsun görünen acı manzarayı dillendirmekten asla kaçınmayacağımı ve çekilen sıkıntıları, yapılan yanlışlıkları bu köşemde yazmaktan asla kaçınmayacağımı ifade etmek isterim.

Bizler bu mesleğe gereken saygıyı göstermek zorundaysa kalemimizi kırar asla yaranmak için kullanmama kararlığıyla bu mesleği icra edeceğimizi özellikle vurgulamak isterim.

Donem ne yazıktır ki yalakalık yapanların ve yalan dolanla birilerini kollamanın dönem olmuştur.

Böylesi kirlenmiş daha doğrusu kirletilmiş bir dönemde gazetecilik yapmanın tüm zorluklarına rağmen biz yine de toplumumuzun gerçek manada sözcüsü olmanın kararlığından asla taviz vermeksizin yolumuza devam edeceğimizin bilinmesini özellikle vurgulamak isterim.

Bu konuda her zaman aynı kararlılık ve doğruyu söylemekten asla kaçınmayacağımızı da ifade etmek isterim.

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.