Hoşgeldiniz  

TRABZONLU GAZETECİLER BATMAN’DAYDI

admin | 12 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, yerel ve ulusal basın temsilcilerinden oluşan 11 kişilik heyetle Batman’ı ziyaret etti.

Batman Çalışan Gazeteciler Derneğinin daveti ve Batman Belediyesinin ev sahipliğinde Batman’a gelen Trabzonlu Gazeteciler, Kütahyaspor ile karşılaşan Batman Petrolspor’a tribünlerden destek verdi.

BATMAN’DA YÖRESEL YEMEKLER YENİLDİ

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, Fatih Turan, Ahmet Kamburoğlu, Murat Taşkın, Birol Sancak, Fatih Ayaz, Erdoğan Erişen, Serkan Kılınç, Özdür Özdemir, Erdoğan Bekar ve Nuri Okumuş’tan oluşan heyet, Batman Petrolspor-Kütahyaspor maçını izlemek üzere Batman’a gitti. Batman Valisi Hulusi Şahin’i ziyaret eden heyet, Çömçe Lokantası’nda yöresel yemekler yerken, yörenin kültürüyle ilgili bilgiler edindi. Batman’ın modern ve gelişmiş kent yapısı karşısında hayranlıklarını dile getiren gazeteciler, hatıra fotoğrafları çektirdi. Trabzonspor Taraftarlar Derneği’ni ziyaret eden heyet, dernek üyelerine Trabzon Forması hediye etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu açıklayan Taraftar Derneği de gazetecilere Petrolspor Atkısı takdim etti.

PETROLSPOR YÖNETİMİ İLE TANIŞTILAR

TPAO tesislerinde Kulüp Başkanı Vahap Akbaş ve Teknik Direktör Zafer Hizarcı ile görüşen gazeteciler, takımın liderliğini tebrik etti. Gazetecilere, Petrolspor Formaları hediye edildi.  Gazeteciler, isminin yazılı olduğu Trabzonspor Formasını Kulüp Başkanı Akbaş ve Teknik Direktör Hizarcı’ya hediye etti

ALT YAPI TESİSLERİNİ GEZDİLER

TPAO altyapı tesislerini ziyaret eden gazetecileri TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir karşıladı. Farklı branşta faaliyet gösteren sporcularla bir araya geen gazeteciler, alt yapı hakkında bilgi aldı. Konuk gazeteciler, Batman’da gençlerin spor aktivitelerine dahil edilmesi yönündeki çalışmalarından ötürü TPAO yöneticilerini tebrik etti.

TPAO’DA DOSTLUK YEMEĞİ YENİLDİ

Batman’a gelen konuk gazeteciler için TPAO’da dostluk yemeği düzenlendi.  Dostluk yemeğine Vali Hulusi Şahin, Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Özel İdare Genel Sekreteri Kadir Özer, Petrolspor Kulüp Başkanı Vahap Akbaş katıldı. Dostluk yemeğine ev sahipliği yapan TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, konuklarıyla yakından ilgilendi. Gazeteciler, isminin yazılı olduğu Trabzonspor Formasını Vali Şahin’e hediye etti. Vali Şahin, Batman tarihinde ilk defa imar projesi hazırlayarak Batman’a bir Batman kadar alan eklediklerini ifade etti. Vali Şahin, 1 Ocak 2021 ile 5 Aralık 2021 tarihleri arasında toplam 138 bin 800 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirdiklerini, 2021 yılında park, kavşak, orta refüj ve kaldırım gibi alanlara 4 bin 807 adet ağaç ve süs bitkisi dikimi yaparak Batmanı yeşille buluşturduklarını ifade ederken, tanınmış sanatçıların konserleri Dengbej Konağı, Avaz Türkü Gecesi, Nağmeler Türk Sanat Müziği, Park Konserleri, Koray Avcı, Derya Uluğ, Ceza, Big Bando, Kitap Fuarı, tiyatro oyunları ile kültür ve sanat aktivitelerini de yürüttüklerini aktardı. 20 bin tonluk yeni su deposu ile Batman’ın 20 yıllık su ihtiyacının hazır hale getirildiği, Batman’ın ilk açık oto pazarının açıldığı, ihtiyaç sahibi aileler için gıda bankası kurulduğu, çöpten elektrik üretilerek belediye kaynaklarının verimli hale getirildiği bilgisini verirken, kentin 25 yıl sonrasını düşünerek adımlar attıklarını söyledi.

TPAO TESİSLERİNDE TRABZONSPOR MAÇINI İZLEDİLER

TPAO konuk evinde düzenlenen yemekli programdan sonra Vali Şahin, Trabzonlu Gazetecilerle birlikte Trabzonspor-Antalyaspor maçını izledi. Vali Şahin, Trabzon’dan gelen gazetecilerle yakından ilgilenirken, memleketiyle Trabzon’la ilgili anılarını tazeledi.

HASANKEYF’İ GEZDİLER

Trabzonlu Gazeteciler, Pazar Günü Batman’ın tarihi Hasankeyf’i gezdi. Zeynelbey Türbesi manzarasında Hasankeyf’e özgü kahveyi içen ve Hasankeyf Müzesini gezen konuk gazeteciler, Vali Yardımcısı ve Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk tarafından ağırlandı.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.