Hoşgeldiniz  

TRAFİK KEŞMEKEŞLİĞİ…

Halit BEYTÜT | 03 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her geçen gün araç sayısının katlanarak arttığı illimizde üzülerek ifade etmek isterim ki şehrin bu kadar aracı kaldıracak gücü olmadığından trafik kurları da alt üst olmaktan kurtulamıyor

Buna birde kural tanımaz sürücülerinde eklenmesi olurken batman trafiğinin tam bir keşmekeşliğe sürüklendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şehir içi ulaşımını yapan minibüslerin takı basa yolcu taşımalarının önü bir türlü kesilemiyor.

Bir araca beş kişi binilmesi gerekirken ne yazık ki 15 kişinin bindirilmesine gidiliyor trafik kurallarının böylesine ihlal edildiği bir ilde trafikten sorumlularının düzeni değiştirmeme gibi bir tolerans içinde olmaları da bu olumsuzluğun devam etmesine neden olmaktadır.

Batman böylesine bir trafik keşmekeşliği içinde olmasına seyirci kalanların bu düzeni değiştirmemesi ilimizin son derece büyük bir trafik sorununun oluşmasına neden olmaktadır.

Hiçbir şehirde oluşmasına neden olan bu kural tanımama durumu her nedense batmanda oluşmaktan kurtulamıyor neden acaba dile sormak geliyor içimizden.

Batman her dönemde hoşgörünün, toleransın ve de kurala riayet etmeyenlerin ili durumuna getirilmiştir.

Kural tanımamakta ısrar eden sürücülerin çok olduğu ilimizde kırmızı ışıktan geçmemesi gerekirken sanki bir marifetmiş gibi ışıktan geçmeyi kendilerine alışkanlık haline getirenler vardır.

İşte böylesi her zaman oluşmaması dilenen trafik kazalarında olan neden olmaktadır.

Böylesine kural tanımayanlara caydırıcı cezalar verilmedikçe ve kendilerine tolerans verildiği sürüce ilimiz n yazıktır ki bu trafik keşmekeşliğinden kurtulamayacaktır.

Bu nedenle ilimizin böylesine trafik olumsuzluğundan kurtulabilmesi için trafik ekiplerinin artık kural tanımayanlara gereken cezai işlemleri en ağır şekilde uygulamaları kaçınılmaz olmalıdır.

Batmanımız kural tanımayanların şehri olmalıdır. Batmanımız her yönüyle örnek il olma adına gereken titizlik gösterilmelidir.

Kurallara riayet eden bir il olmalı ve trafik kurlarının en iyi ve titiz bir şekilde uyulduğu bir il olarak temayüz etmelidir. Bu nedenle tüm trafik ekibi yöneticilerimizin artık batmanı trafik yönünde bir düzene sokma adına gereken uygulamaları ivedilikle ortaya koymalıdır diye düşünüyorum.

Her türlü olumsuzluğun ortadan kaldırıldığı bir batman tek hayalimiz olmalıdır.

298 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.