Hoşgeldiniz  

TÜGVA’DAN GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ

admin | 18 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

 

Türkiye Gençlik Vakfı Genç Türkiye Kongresi Batman İl çalıştayını Batman Üniversitesi Vadi Park Konferan Salonun da 2 Oturum şeklinde düzenledi.

Çalıştaya, Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş, Batman Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, TÜGVA Batman Temsilcisi Mehmet Onutçu, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kurtaran,  “Umut her zaman gençlerdedir, yani her ülke, her millet, her toplum kendi genciyle iftihar eder. Kendi genciyle övünür, çünkü gencin kelime manası hazinedir. Yani herkes hazinesi kadar var” dedi. Milli Eğitim Müdürü’nün konuşmasından ardından Batman Üniversitesi Aydın Durmuş da bir konuşma yaptıktan sonra öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

  1. Oturum da öğrenciler fikirlerini jüri karşısında münazara etmek için Gençlerin Gözüyle Girişimcilik, Gençlerin Gözüyle Sosyal Medya, Gençlerin Gözüyle İsraf ve Gençlerin Gözüyle Sosyal Uyum konu başlıkları altında ki sınıflara girdiler. Münazara birincileri Diyarbakır da yapılacak olan bölge çalıştayına katılmaya hak kazandılar.
265 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.