Hoşgeldiniz  

TÜİK İNANDIRICI DEĞİL… 

Halit BEYTÜT | 12 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

TÜİK in son zamanlarda erek enflasyon konusunda ve gerekse de ülkemizdeki işsizler konu TÜİK şimdide son derece komik bir istatistik ortaya koyarak gündemi oluşturdu.

TÜİK’e göre pandemi döneminde işsizlik sayısı son derece azaldığını belirtmiş.

Buna kargaların bile güldüğünü söylemekte sakınca görmüyorum ortaya koyduğu istatistikler kesinlikle gerçeği yansıtmaktan son derece uzak.

Ülkemizde 17 milyonu aşan işsizler ordusuyla adeta alay edercesine istatistikleriyle gülünç duruma düşen bu kumrun neden böylesi saçma sapan istatistiklerle ortalığı karıştırıyor anlamak mümkün değil.

Bunun yanı sıra emeklilere her yılın ilk ve ikinci 6 aylarında enflasyon oranında yapılan zamlara düşük vermek için enflasyon rakamlarını gerçekleri yansıtmayan rakamlarla gösterip emeklinin her 6 ayda bir aldığı zamları sadaka niteliğine taşıması 12 milyonu bulan emekli kesim tarafından son derece büyü bir öfke ve haksızlıklarla karşılanmaktadır.

Emekliye düşük zam verilmesini sağlamak için gerçek enflasyon rakamlarını gizleme gibi bir talihsizlik içine giren Türkiye istatistik kurumu gerçek manada inandırıcılığını tamamen yitirmiş bulunmaktadır kimin yarda kimlerin tavsiyesiyle gerçek işsizliği ve gerçek enflasyonu düşük gösteren bir istatistik kurumunun ülkemize yaptığı en büyük ihanettir.

12 milyon emekliye düşük zam verilmesi için gerçek enflasyon rakamlarını düşük gösterme çabası içinde olan bir kurumun bana göre hiç ama hiçbir inandırıcılığının kalmadığın en briz göstergesidir.

Bu ülkede artık gerçekler kesinlikle gizlenmekte ve millet narkozla uyutulmaktadır.

Emekli iş arayıp bulamayan ve bunalımlar giren işsizler ordusunu görmezden gelenlerin ülkeyi ne hale soktuklarının da bir göstergesinin kahramanı olmuştur TÜİK.

Bu yüzden ülke insanı TÜİK denilen ve sadece emir kulluğu yapan bir kuruma kesinlikle inanmamakta ve istatistiklerini de son derece haksızlık olarak görmektedir.

TÜİK yetkililerinin kimin emrinde oldukları ve kimlerin direktifleriyle hareket ettiklerini zaten bu ülkede bilmeyen yoktur.

Bu nedenle gerek emeklinin hakkını göz ardı eden ve işsizlerin oluşturduğu orduyu da az gösterme sevdasına kapılanların gerçek yüzlerindeki maskeler düşmüş kel görünmüştür.

TÜİK gerek emekli kesim ve gerekse de işsizler için gerçekten en büyük ihaneti yapan bir istatistik kurumu olarak hatırlanacaktır.

254 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.