Hoşgeldiniz  

TÜKENME DUYGUSU BEYİNLERDE…

Halit BEYTÜT | 26 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Pandemi süreci, işsizlik ve de yoksulluk benim ülkemin insanlarında bir tükenmişlik sendromunun oluşmasına neden oldu. Bunca zor ve meşakkatli bir donemden gecen ülkemin vefakar insanları artık umutsuzluk kervanına kapılmış gidiyor.

Meçhule giden kervana katılıp her geçen gün artarak devam ediyor.

Yüzü gülmeyen, gelecekle ilgili bir umudu kalmayan bu kervan yolcuları artık sadece ayakta kalmak için mücadele eder hale geldiler.

Umutsuzluk hissiyatına katılıp meçhule giden bu insanların güvenebileceği onlara umut aşılayabileceği birilerini arar hale geldiler.

Böylesi bir trajedinin yasadığı ülkemde bu insanların kanayan yaralarına merhem olmak yerine durup durmadan gündem değiştirilerek yine halkı uyutma taktiğini sahneye koyuyorlar

Can derdine, geçim derdine düşürülmüş bu insanlara uzanabilecek bir el de yok.

Çok karamsar bir tablo çizdiğim söylenebilir ama gerçek budur ve bu gerçekle yüzleşebilecek bir yönetim de yok. Bir torba patates verilirken kameralara poz veren yetkilileri gördükçe insanın içi acıyor.

Bu ülkenin vefakar insanı böylesine bir çaresizlik içinde olmadı bu güne dek.

Yoksulluk, yokluk içinde kıvranıp duran bu milletin yüzü hiç mi gülmeyecek diye düşünmemek elde değil.

Ülkemi şahlandıracakları vaatleriyle milletin oylarını alıp belirli makamlara gelenlerin bu vefa örneği milleti nasıl unutma gafletine düştüklerini de büyük bir ibretle gözlemliyoruz.

Milletin yokluğuna, milletin çaresizlik içinde kıvranıp durmasını görmezlikten gelip sadece mevki ve makamlarını kaybetmemek için hala vurdumduymazlığı oynuyorlar.

Hal böyle olunca millet kaderine razı olmaktan başka bir şey gelmiyor elinden

Tükendik, yerle bir olduk feryatları duyulmuyor, gündemi değiştirmekten başka hiç bir çareye baş vurmayan ülkeyi yönetenler ne yazıktır ki sadece ahkam kesip şahlandıklarını ve ülkede hiç bir sorun yokmuş gibi TV ekranlarında haykırıp durma talihsizliğinde bulunuyorlar.

Şimdi ne olacak bu yoksunluk?

Şimdi ne yapacak bu millet?

Ve simdi hangi kapıyı çalacak?

Yüzlerine kapanan kapılar ne zaman açılacak ve ne zaman bu insanların yüzü gülecek diye sormamak elde mi?

89 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.