Hoşgeldiniz  

TÜM GENÇLERİN TOPLUMA KATILMASI, İŞGÜCÜ GRUBUNA ERİŞİMİ GARANTİ EDER.

admin | 13 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

GENÇLERİN bugünkü rolü, gelecek nesillerin gelişiminde üstünlük sağlamak için yenilik yapmak esastır…

Bir metamorfozdan geçen GENÇLERE dikkatli bir bakışla.

Gençlerin iş piyasasındaki durumu, bu GENÇLİĞİ etkileyen ve harekete geçiren durumlarla ilgili ana konular arasındadır.

Öncelikle, her bireyin biyopsikososyal ve ruhsal etmenler tarafından oluşturulduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla, cinsiyet, sınıf, ırk, cinsellik ve engellilik sorunları, çalışma alanı da dahil olmak üzere toplumun çeşitli düzeylerine erişimi etkiler.

Bazı ülkelerde zor gerçekliğin üzücü bir hikayesi var, birçok sosyal grubun hala bu dışlanmasının, zengin, fakir, siyah-beyaz, kadın ve erkek, engelli veya olmayan GENÇ insanlar arasındaki erişim farkının olduğunu inkar edemeyiz. Ne yazık ki, genç siyahlar, yoksullar veya engelli insanlar, bir belirsizlik toplumuyla ve üstesinden gelinmesi gereken daha fazla zorlukla karşı karşıya kalan, sosyal açıdan en savunmasız kişilerden biri haline geliyor.

Gençleri sosyal hayata daha iddialı bir şekilde sokma endişesinin hala var olduğunun altını çizmek önemlidir. Bu imkânsızlık ile doğrudan ve dolaylı olarak etkilenen, zorlaştıran, yaşam kalitesini düşüren bir nesil karşısında son derece önemli olduğunu biliyoruz. İşgücü piyasasının kıtlığı ve belirsizlikleri, bir meslek seçmeyi giderek zorlaştırmaktadır.

Eğitim yasalarına rağmen, profesyonel ve teknolojik eğitimin demokratikleştirilmesi hâlâ eksiktir. Gençlerin, kişisel ve mesleki gelişimlerine ve gelişimlerine katkıda bulunmaları için, onları daha güvenli ve daha bağımsız kılacak şekilde profesyonelleşmeye ve iş fırsatlarının doğuşuna erişimini garanti etmek gerekir.

Detaylandırmada, gençlerin politika eylemlerinde ve kamu idaresi organlarında, Gençlik konularının uygunluğunun yanı sıra topluluklarının yararı için daha doğrudan etkileşim kurmaları için programlar oluşturmak, projeler oluşturmak ve çalışma alanları açmak ilginç olacaktır. Gençlik haklarını garanti altına alan performans ve müdahaleler …

Ve her şeyden önce, aşağıdakiler için her türlü ayrımcılığı savunduğunuzdan emin olun: Din, Kültür, Dil, Sosyal, Ekonomik Durum, Cinsel Yönelim, Yaş, Irk veya herhangi bir engellilik, ten renginde, diğerleri arasında.

Bir diğer önemli konu, iletişimde ve ifade özgürlüğünü teşvik etmede çeşitli temalara sahip Eğitim Kampanyaları için kamu gücü aramaktır.

Hizmetler aracılığıyla sürece odaklanın:

Eğitim eğitimi becerilerine sahip nitelikli öğretmenlerle öğrenci yardımı.

Bilgi ve iletişim teknolojileri hakları ile. Topluluklarda Boş Zaman ve Spor için uygun yerler …

Daha eşitlikçi bir toplum için, kültürel etkinliklere ücretsiz katılımı garanti eden sosyal eylemler, şiddetin her tür ve boyutunda erken ölümden korkan gençlerin savunmasızlığının önlenmesi ve güvenliğinin sağlanması ilginç olacaktır.

Düşük gelirli öğrenciler için toplu taşıma araçlarında ücretsiz yer haklarına sahip olmak daha adil olacaktır. İnsancıllaştırılmış Halk Sağlığı Hizmetleri, özel sağlıkla ilgili olarak istenen hiçbir şeyi bırakmadan mükemmel kalitede ve homojen olmalıdır.

Beklentiler ve gerçeklerle ilgili olarak, gençleri bu konformizmden kurtarmanın zamanı gelmiştir.

Gelecek nesillerde gelişme olsun diye bugün GENÇLERİMİZE bakmaya başlamalıyız …

Bilinmeyenleri keşfetme fırsatı vermek.

Çünkü eğitimin sadece kullandığımız kelimelerde değil, topluma karşı tutumumuzda da olduğunu biliyoruz.

Her yeni şafak, yolları yürümek için bir fırsattır … Bizi hayal edilen mutluluğa götürecek yeni ufuklar arayışında.

Size harika bir gün diliyorum ve herkes için kutsuyorum!

Saygı ve minnettarlığımla!

289 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.