Hoşgeldiniz  

TURİZM GELİŞTİRME TOPLANTISI YAPILDI

admin | 12 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Hasankeyf’te doğa ve su sporlarının geliştirilmesi amacıyla, Nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan; Trekking, Kano ve Yamaç Paraşütü etkinlikleri için yürütülecek çalışmalar, Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi.
Toplantıya; Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer ve İl Kültür ve Turizm Müdürü M. İhsan Aslanlı katılırken; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personellerince yapılan sunum sonunda, Türkiye Dağcılık Federasyonu Tırmanış Kurulu Başkanı Abdurrahim Ekin, Anatolya Spor Kulübü Yöneticisi Adnan Yıldırım, Ninova Paraşüt Kulübü Pilotlarından Eyüp Gürbüz, Yakup Tüzün ve Süleyman Acar gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Toplantıda; Türkiye Dağcılık Federasyonu Tırmanış Kurulu Başkanı Abdurrahim Ekin; yakın geçmişte yaptıkları Hasankeyf çalışmasına değinerek; Hasankeyf’in trekking sporu için oldukça elverişli olduğu ve Hasankeyf’te onlarca gezi güzergahının oluşturulabileceği bilgisini verirken aynı zamanda Hasankeyf’te kaya tırmanışı sporunun da rahatlıkça yapılabileceğini dile getirdi. Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun da, Hasankeyf’te yapılacak olan tüm doğa yürüyüşü ve tırmanışlar için Batman Valiliği ile koordineli olarak çalışmaya hazır olduğunu aktardı.
Anatolya Spor Kulübü Yöneticisi Adnan Yıldırım; Hasankeyf’in yeni oluşan göl aynasının kanoculuk sporuna oldukça elverişli olduğunu vurgulayarak, yakın zamanda yeni oluşacak olan güzergahlarda kanoculuk ve diğer su üstü eğlence araçlarının rahatlıkla kullanılabileceğini aktardı. Aynı zamanda suyun berraklaşması ile birlikte açık yüzme yarışları ve dalış sporunun da faaliyete girebileceğini vurguladı.
Ninova Paraşütçülük Kulübü pilotlarından olan Eyüp Gürbüz; yamaç paraşütü sporunun Hasankeyf için oldukça önemli olduğunu belirterek, gerçekleşecek uçuşların Hasankeyf için sonraki dönemlerde ticari faaliyete dönüştürülerek Hasankeyf halkı için bir alternatif turizm dalı olacağından bahsetti. Aynı zamanda yamaç paraşütü için atlayış alanları ve iniş noktaları konusunda da bilgilendirmelerde bulundu.

184 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.