Hoşgeldiniz  

“TÜRKİYE’DE MODEL OLACAK BİR YATIRIM”

admin | 16 Haziran 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Havaalanı kavşağında yapılan ve Türkiye’nin en gözde eğitim kurumlarından biri olan Batman Final Okulları Yaşam ve Başarı Kampüsü, 15 Ağustos 2019 tarihinde eğitim sezonuna başlıyor. Robotik Yarışmada Türkiye birinciliği ile eğitim alanında Batman’a ivme kazandıran Batman final Okulları Yaşam ve Başarı Kampusunun tanıtım toplantısı yapıldı. Batmanın yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen Final Okulları Bölge Müdürü ve Okul Kurucusu Ramazan Bozkurt, “Türkiye’de model olacak olan bu eğitim kampusu ile başarılı, aile ve topluma yön verebilecek düzeyde iyi eğitimli bireyler yetiştirmek için bu yola baş koyduk” dedi. İçinde; Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bulunan Batman final Okulları Yaşam ve Başarı Kampusunun okul müdürleri, koordinatör ve idarecileri ile birlikte gazetecilere açıklama yapan Ramazan Bozkurt, 25 milyon TL’ye mal olacak olan 12 dönümlük bahçe-peyzaj ve 13 bin metrekare kapalı alan üzerinde kurulacak eğitim kurumları hakkında fiziki yapı ve donatılar hakkında detaylı bilgiler sundu.
BİNALİ YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ETTİ
Bozkurt, toplantıda ayrıca; Türkiye’nin en gözde projelerinden biri olan Batman final Okulları Yaşam ve Başarı Kampusu projesinde emeği geçen Eski Başbakan ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım’a, Batman eski Valisi Ahmet Deniz ile halen projeyi titizlikle yakından takip eden Vali Hulusi Şahin’e teşekkür etti. Ramazan Bozkurt, “Sayın Binali Yıldırım Başbakan olduğu dönemde projemize çok ilgi gösterdi ve 2 kez kendisi ile görüşüp bu yatırım hakkında bilgiler sunduk. Kendisi bu projeye çok önem verdi ve yapım sürecinde ilgi ve alakasını eksik etmedi. Bu eğitim projesinin Batmana kazandırılmasında kendisinden bürokratik işleyiş için destek gördük. Ayrıca eski Valimiz Ahmet Deniz bey’e de zamanında bize çok yardımcı oldu. Öte yandan eğitime çok önem veren değerli Valimiz Hulusi Şahin beyefendi de projeyi yakından takip etmektedir. Her ayrıntısına kadar ilgi gösterip bizlere yön vermektedir” dedi.
KAMPUS’TA TÜM DETAYLAR DÜŞÜNÜLMÜŞ…
Kültürel ve sosyal yaşam aktiviteleri ile öğrencilerin hayatın her aşamasına göre en iyi birey olarak yetiştirileceğini ifade eden Bozkurt “öğrencilerimiz eğitim alanında ve derslerinde olduğu gibi yaşamın tümünde en iyi birer birey olması için gayret edeceğiz” dedi. İçinde 6 derslikli bağımsız yemekhanesi, spor salonu, bilim sanat atölyesi ve yüzme havuzlu Anaokul, 14 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul ve 30 derslikli Anadolu Lisesi ile Fen Lisesi bulunuyor. Kampusta ayrıca; kapalı spor salonu bay-bayan ayrı yüzme havuzları, açık futbol sahası, açık basketbol sahası, Atölyeler ve laboratuarlar (görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, robotik kodlama atölyesi, yabancı dil atölyesi, teknoloji tasarım atölyesi, Fen laboratuarı ve kütüphane) 380 kişilik konferans salonu, 400 kişilik yemekhane, yürüyüş parkuru ve teknoloji sınıfları bulunuyor.

249 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.