Hoşgeldiniz  

“TÜRKİYE’DE ZULÜM YAYILDI”

admin | 07 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Kerem Altun, DEVA Partisi Batman İl Başkanlığına ziyarette bulunarak, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Batman İl Başkanlığı’nda düzenlenen programda konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Kerem Altun “Bir ülkede geriye gidişin en önemli sebebi yönetenlerin liyakatsizliği, istişarenin ortadan kaybolması, hukuk ve adaletin bozulması, liderlerin etrafında dalkavukların kuşatması, zulmün yayılması, güvenin sarsılması ve hazinenin boşalmasıdır. Şuanda Türkiye’de bu süreçlerin tamamını açıkça görüyor ve izliyoruz. Siyasi iktidar her gün bu ülkeye daha fazla zarar veriyor, artık ülkeyi yönetemiyor. Bugün ülkede kötü bir yönetim mevcut. Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin artık ülkeyi idare edemeyeceği gün gibi ortadadır.

Bu gömlek artık insanımıza uymuyor. Siyaset zemininde kalmak üzere, bu geriye gidişi engellemek için yoğun çaba ortaya koymalıyız. Aksi takdirde bu ülkenin geleceğini de kaybedeceğiz. Bugün Türkiye’de pazar esnafı endişeli, öğrenci endişeli, çiftçi endişeli, sanayici, işçi, anne, baba, esnaf, emekli ve memur geleceğini, yarını ile ilgili büyük bir endişe duyuyor. İktidar, hayat pahalılığı ve işsizlik arasında sıkışan vatandaşımızın sesine kulaklarını tıkamış durumda. Türkiye hem içeride hem de dışarıda büyük bir yalnızlığa mahkum edildi. DEVA, Türkiye’nin geleceğinin önünü açmak ve kötü gidişi durdurmak için yola koyulmuş bir harekettir. Ana önceliğimiz özgürlük, hukuk ve demokrasidir. Bu ülkenin kadim vatandaşlarının feraseti ile bu düzeni değiştireceğiz.” İfadelerini kullandı.

“VATANDAŞIN İÇİNE ÇIKAMIYORLAR”

Düzenlenen programda konuşan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi ilimizde de vatandaş artık bu düzeni kabul etmiyor. Vatandaşı birbirine kırdıran, hukuk ve adaleti bırakmayan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını insafsızca harcayan bu siyasi iktidar artık vatandaşın içine çıkamıyor. İl merkezinde, mahallerimizde, en küçük köyümüzde bile vatandaşımız bizleri bağrına basıyor. Çünkü değişim istiyor, bu darboğazdan kurtulmak istiyor ve çocuklarına aydınlık yarınlar bırakmak istiyor. Ancak iktidar asıl konuşulması gereken konuları önemsemediği gibi hiçbirine yüz dahi çevirmiyor. İnsanlarımızın bunca sorunu varken, her gün gereksiz yeni gündem maddeleri ile uyanıyoruz. Bu ülkenin derdi işsizliktir, açlıktır, yüksek enflasyondur. Kendileri, yakınları ve yandaşları varlık içinde yüzerken, on milyonların geçim derdini görmezden geliyorlar. Vatandaşın yok sayıldığı bu düzeni değiştireceğiz.” dedi.

47 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.