Hoşgeldiniz  

‘TÜRKİYE’Yİ YARINLARA TAŞIMAK İSİMLİ’ KONFERANS DÜZENLENDİ

admin | 31 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

‘TÜRKİYE’Yİ YARINLARA TAŞIMAK İSİMLİ’ KONFERANS DÜZENLENDİ

Batman Üniversitesinde Merkez Kampüs Rektörlük Konferans Salonunda Türkiye’yi Yarınlara Taşımak isimli bir konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un konuşmacı olarak yer aldığı konferansa; Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, ilimizin ve üniversitemizin yöneticileri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

PROF. DR. NUMAN KURTULMUŞ “KÖKSÜZ OLAN BİR MİLLETİN AYAKTA DURMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”
Prof. Dr. İdris Demir’in konuşmasının ardından konferansa geçildi.

Batman Üniversitesinin kurulduğu günden bu yana önemli bir yol kat ettiğini belirten Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, en önemli mirasın öğrencilerimizin güler yüzlü, kendine güvenen, aydın fikirli bireyler olduğuna vurgu yaptı.

Köklerini geçmişinden alan ve umutla geleceğe yol almış bir topluluk olduğumuzu hatırlatan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Köksüz olan milletin ayakta durması asla mümkün değildir” dedi. Köklerimizle yükseleceğimizi ve bunun bizim başarımız olacağını dile getiren ve toplumsal gelişimin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Numan Kurtulmuş “İnsanlar istedikleri kadar çabalasalar da kendi geleceklerini tayin edemezler fakat bu toplum için böyle değildir. Büyük medeniyetlerin nasıl yükseldiklerini, nasıl çöktüklerini tarih bize öğretti. Toplumları bir araya getirip yöneten adalettir. Yani ‘Adalet mülkün temelidir.’ İnsana, hayata ve evrene ilişkin dengeyi tutturabilmek, adaletle ve özgürlükle olur. Tüm dünyada insanların sorunlar yaşamasının nedeni, insanların prensiplerini kaybetmesinden kaynaklanır. Bizim kitabımızda din, dil, ırk ayrıştırması asla kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.