Hoşgeldiniz  

UKRAYNALI NATALİA, BATMAN’DA MÜSLÜMAN OLDU!

admin | 27 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Müslüman aile yapısı ve yaşayışlarından etkilenen Ukrayna vatandaşı Natalia Tsaran Müslüman oldu. Natalia Tsaran Batman İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Müslüman olduktan sonra Natalia yeni ismini Meryem olarak değiştirdi.
İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Batman İl Müftülüğüne başvuran Natalia Tsaran için Batman İl Müftülüğünde “İhtida Merasimi” düzenlendi. İl Müftüsü Turgut Erhan öncülüğünde gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getiren Ukrayna vatandaşı Tsaran Müslüman oldu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftüsü Erhan, Natalia Tsaran’a İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi. Natalia’nın Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile merasim tamamlandı. Müslüman olduktan sonra Meryem ismini alan Natalia’yı tebrik eden İl Müftüsü Erhan, “İhtida Belgesi” ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından İngilizce Kur’an-ı Kerim Meali ve çeşitli kitaplar hediye etti.
BUNDAN SONRA BATMAN’DA YAŞAYACAK
Ziyaret için Batman’a geldiğini belirten Natalia, “Batman’a gelince İslam’ı daha iyi tanıma fırsatım oldu. İslam’ı tanıdıktan sonra Müslüman olmaya karar verdim. Müslüman olduktan sonra da hayatımı Batman’da sürdürmek istiyorum” dedi.

 

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.