Hoşgeldiniz  

ÜLKE ARTIK ÇIKARCILARIN ELİNDE…

Halit BEYTÜT | 19 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüsü nedeniyle insanların can derdine düştüğü, Buda yetmiyormuş gibi artan zor hayat koşulları.

İşsizlik.

Açlık sınırında olan insanlar böylesine bir dönemi yaşıyor olmamız bizim mutlu olmamızın hiç bir anlamı olmadığı gibi çaresizliğine sürüklenmiş bir toplum olup çıktık.

Ekonomik konusunda zor bir yaşam biçimi içinde olan ülkemin insanları iktidarın olmazsa olmaz zam furyası karşısında öylesine bir çaresizlik ve öylesine bir naçarlık içine düşmüş ki anlatılması bile imkansız hale gelmiş bulunmaktadır.

Bin ülkede insanlar yere düşeni kaldırmak yerine bana ne başımı belaya mı sokacağım diyorsa o ülkede sadece toprağın altında değil, üstünde de deprem vardır.

Bin ülkede emekçilerin telif haklarını çatır çatır yiyenler altlarına milyon dolarlık cipleri çekiyorsa, o ülkede sadece yasalar değil melekler de yere düştü demektir.

Bu ülkede doğru söyleyeni dokuz köyden kovuluyor da hala doğruyu söylemekte direniyorsa, o insan bu ülkede hırsızı edepsizi reklam yıldızı oluyor da o reklamların getirisi de bol doluyorsa o ülkede aynaya bakacak yüzü olanların sayısı her yıl azalıyor demektir.

Böylesine bir düzende yaşamak ve böylesine dürüstlüklerin göz ardı edildiği bir dönemde ömür tüketiyorsak yaşanacak güzelliklerden söz etmenin de bir anlamının olmayacağını ifade etmek istiyorum.

Benim ülkemde vatandaşlar çim derdinden başka bir şey düşünemez duruma düşmüşken, benim ülkemde işsizler sayısı her geçen gün katlanarak artarken, benim ülkeme çocuğuna okul pantolonunu alamadığı için intihar eden babalar varken, benim ülkemdi kadın cinayetleri her geçen yenileri eklenirken, böylesine yaşanmaması gereken olaylar olup biterken benim ülkemin yöneticilerinin çıkıp bizler şahlanıyoruz deme gafletinde bulunmalarının son derece mantıksız ve vatandaşla alay ediliyor hissine kapılmamak elde değildir.

Bu cennet misali ülkemde beni yönetenlerin benim oylarımla yönetime geldiklerini unuttukları bir gafletin içindeysen benim artık gelecekle hiç mi hiçbir umudum kalmamış demektir.

Bu ülkeye böylesi bir çaresizliği ve bu ülkenin fedakar vatandaşlarına böylesi bir çıkmazlığı yaşatanlara ben yönetici demem lider de demem.

111 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.