Hoşgeldiniz  

ÜLKE EKONOMİSİNİ DÜŞÜNEN YOK

Halit BEYTÜT | 09 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tarihinin en kötü ekonomik dönemini yaşayan ülkemiz üzülerek ifade etmek isterim ki ekonomiden siyaset arenasının hemen hemen hiç değinmemeleri gerçek manada büyük bir haksızlıktır.

Ülkemizdeki işçinin, memurun emeklinin ve da asgari ücretlinin ekonomik durumlarının dayanılmaz derecede düşmüş olmasına lakayt kalanların ülkeyi en iyi şekilde yönettiklerini söylemeleri sadece abesle iştigaldir.

Baskılarla sindirmelerle ülkenin genelindeki insanı acabalara sürükleyenlerin bu ülke insanın yapacakları ve yaptıkları en büyük zulümdür.  İşsizliğin doruk noktasına geldiği ülkede siyasetçilerin hala 31 Mart yerel seçimleri ile uğraşmaları ve sadece seçime odaklanmış olmaları affedilir değil.

Benim ülkemin insanı mutsuzsu ve benim ülkemin insanı işsizlik illetiyle boğuşup Dururken iktidarın bu konuya hiç değinmemeleri gerçek manada bir vurdumduymazlıktır.

Her zaman kazanma alışmışların bir yenilgiye nasıl tepki gösterdiklerini bu dönemde görüyor olmamız ülkemin imajını da zedelemeye kadar gelmiştir de buna aldırış edenin olmadığın görmekte son derece mühim bir olaydır.

Haklıya hakkını haksızlığın karşısında durması gerekenlerin gün badece haksızlığı yeğ tutmalara acıların en büyüğüdür. Bu ülkenin insanı fakru zarureti asla hak etmiş bir millet değildir refah içinde yaşması gereken vatandaşlarımızın bu gün ne kadar eziklik kompleksi içinde olduklarını görmemezlikten gelenler elbette ki zamanı gelince hak ettikleri beldi ödeyeceklerdir.

Keser döner sap döner gün gelir hesap döneceğinin farkında olmayanların bu gün saltanat sürmeleri de yarının acılarla kıvranmalarına neden olacağını da bilmelidirler. Bu gün lüks ve şatafat içinde yaşamayıp arksına bakıp de ülkede insanların nasıl acılarla içinde kıvrandıklarını görmemezlikten gelenler günün birinde kendileri de o duruma düşeceklerini asla unutmamalıdırlar.

Ülkemin işçisi, emeklisi, memuru v de asgari ücretlisi nasıl acımasız bir çarkın içinde kıvrandıklarını örmek istemeyenler elbette ki onların acısın ve ıstırabını içinde hissetme gibi vicdani bir sorumluluk taşamadıkların görmekteyiz.

Bu gün kral benim, benim dediğim olacak diye egolarını tatmin etme gibi bir talihsizliğin içinde olanlar unutmasınlar ki günün birinde öylesine bir tökezleyip düşecekler ki bunu kelimeler izah etmek bile mümkün olmayacaktır.

Bu ülke ezilenleri değil tüm vatandaşların rahatça yaşam olanağını buldukları bir vatan olsun ülkem.

267 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.